Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Salát ze zelené čočky

4 porce
do 30 minut
Salát ze zelené čočky
Salát ze zelené čočky Autor: Jezte česky
K čočkovému salátu můžete natrhat i pár listů salátu frisé nebo rukoly. Místo hrušky zkuste vmíchat do čočky kostky červené řepy anebo jen lehce orestovanou, na čtvrtky nakrájenou cibuli.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Zelenou čočku si den předem namočte. Před vařením z ní slijte vodu a čočku propláchněte. Zalijte ji znovu studenou vodou a vařte doměkka, přibližně 15 minut.
  2. V menším kastrůlku rozmíchejte hrnek vody se šťávou vymačkanou z poloviny citrónu a 2 lžičkami medu. Hrušky oloupejte, zbavte jádřinců a nakrájejte na kostičky. Dejte je do kastrůlku s ochucenou vodou a povařte 3 minuty. Poté vodu slijte.
  3. Připravte si zálivku. Do malé skleničky dejte šťávu z druhé půlky citrónu, 2 lžičky medu, olej a asi 1/4 lžičky soli. Skleničku uzavřete víčkem a pořádně protřepejte. Uvařenou čočku smíchejte s hruškou a připravenou zálivkou a podle chuti dosolte. Na každou porci pak dejte kousky Sedlčanského Modřenínu podle vaší chuti.
Reklama

Salát ze zelené čočky Foto:

Salát ze zelené čočky                                                                                         Foto: isifa.com

Jezte českyJEZTE ČESKY– rok v naší kuchyni

Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.

Tato kuchařka přináší osvědčené tipy, jak používat zdravé lokální sezonní suroviny v kuchyni – autorky oprášily staré české recepty našich babiček a prababiček a přizpůsobily je současným potřebám. Naučí vás připravovat domácí marmelády, sirupy i nanuky, nezapomínají ani na netradiční vánoční a velikonoční menu nebo pochoutky z posvícení. Navíc v knize najdete zajímavosti a reportáže z tradiční zabijačky nebo z honu.

Vydalo nakladatelství Smart Press

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama