zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Letní Chef Time Fest 2015
Autor: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE Letní Chef Time Fest 2015

S Klárou v kuchyni #22: Letní Chef Time Fest

Nechci se opakovat, ale musím. Existuje jedna akce pro milovníky dobrého jídla a tou je Chef Time Fest. Komorní festival, který nabízí výjimečné kulinární zážitky. A protože já dobré jídlo miluji, nemůžu na této skvělé akci přece chybět!
klaram , 19.06.2015

reklama

Chef Time Fest je festival nejen o jídle. Je to příležitost setkávání a propojení – potkávají se zde nejen lidé, kteří oceňují vysokou kvalitu připravených pokrmů, jejich oku lahodící servírování a k nim s láskou spárovaná vína. Potkávají se zde i špičkoví šéfkuchaři, kteří k takovým setkáním jinak mnoho příležitostí nemají.

Tou nejzajímavější akcí Chef Time Festu jsou totiž akce zvané chef table. Jde o pětichodovou večeři, kdy každý chod připraví jiný šéfkuchař a ostatní mu s přípravou pomáhají. A pak se zase vystřídají... Host má tak možnost během večera ochutnat jídla z rukou pěti kuchařů a tím pádem najednou otestuje pět restaurací, které patří mezi špičku na českém gastronomickém nebi. A ač jsou kuchaři pohodová parta, každý se chce přece jen předvést a ukázat to nejlepší. Jako bonus je u každého stolu jedno místo připravené pro kuchaře, který kdykoliv má chvilku volnou, přijde k hostům posedět a povídat si s nimi nejen o jídle. Můžete se tedy spolehnout, že takový večer bude stoprocentně úžasným zážitkem.

Letní Chef Time Fest 2015 3 Foto:

Chef Time Fest se tradičně koná na jaře a na podzim, ale aby léto nepřišlo zkrátka, proběhl letos kratší festival i v červnu. A já s radostí přijala pozvání na dvě akce v rámci programu. Výše zmíněný chef table a BBQ show s michelinským šéfkuchařem Leonardem Elenbassem.

Letní Chef Time Fest 2015 5 Foto:

První večer jsem zavítala do mé oblíbené restaurace AvantGarde v pražských Dejvicích. Elegantní interiér s velkými kulatými stoly byl připravený, stačili jsme se jen pozdravit se známými tvářemi a na stole přistál první předkrm. Nishiki tartar od Honzy Kvasničky z domovské AvantGarde je jídlo, které budete chtít jíst znovu a znovu. Naštěstí je součástí stálého jídelního jístku, takže pokud se vám po něm bude stýskat, máte možnost si na něj zajít. Je to vlastně ochucená sushi rýže s krevetami, avokádem, hroznovým vínem a lososovým kaviárem a k tomu chips z tapioky.

O druhý předkrm se postaral Marek Raditsch z restaurace Kampa Park. Ač specialista na ryby, tentokrát Marek připravil zprudka opečená kachni foie gras s ibiškovým sorbetem, rebarborou a brioškou. Bylo to excelentí spojení.

Prvním hlavním chodem bylo farmářské kuře s brzlíkem a pyré z uzených brambor, které bylo zabalené v tomatovém želé a zdobené chřestem. Zvlášť ta příloha byla vemi netradiční a velmi chutná. Autorem téhle parádičky byl Tomáš Levý z restaurace Amade.

Letní Chef Time Fest 2015 2 Foto:

Následoval další hlavní chod, který musel každého masožravce potěšit. Grilovaná hovězí žebra se přímo rozpadala v ústech. A k nim pyré z mladé kukuřice a baby bok-choy. Martin Hnilička z George Prime Steak je zvyklý servírovat férové porce a ani zde neudělal výjimku, přesto se po téhle lahůdce jen zaprášilo.

Samozřejmě nemohla chybět sladká tečka. O tu se postarala Anna Baštýřová z cukrárny Anna Magdalena. Její pistáciovo-čokoládový dortík s višňovým želé a maracujovou makronkou byl skutečně sladkým zakončením báječné večeře.

Letní Chef Time Fest 2015 4 Foto:

Letní Chef Time Fest 2015 6 Foto:

Letní Chef Time Fest 2015 7 Foto:

Jako vždy byl chef table příjemným zážitkem, který každý milovník jídla musel ocenit. Příjemná, velmi uvolněná atmosféra, jídlo, o kterém se vám bude zdát, k tomu s péčí spárovaná vína a milá společnost. Snad to je dostatečná pozvánka na podzimní Chef Time Fest...

Já jsem si tedy ulovila krásné vzpomínky a navrch další selfie se šéfkuchařem do sbírky – tentokrát s Honzou Kvasničkou z AvantGarde :)

Další akcí festivalu byla BBQ Show v pražském letohrádku Hadovka. V krásně upravené zahradě proběhly prezentace a degustace rozmanitých pokrmů, které připravili Jan Kvasnička z AvantGarde, Pavel Býček z restaurace Alcron a známá cukrářka Sylvie Sulanská.

Vrcholem večera byla ovšem prezentace grilů Big Green Egg (velká zelená vejce), na kterých připravil kompletní menu michelinský šéfkuchař Leonard Elenbass z holandské restaurace Pure Passie.

Nechybělo skvělé víno od Vinselektu Michlovský a živá hudba v podání Live guitars. Zkrátka další podařený večer pod taktovkou Chef Time Fest a jeho organizátora Karla Šimůnka.

Podívejte se na video, které vám přiblíží celkovou atmosféru a nabídne rozhovory se zúčastněnými šéfkuchaři:

Hadovka
Hadovka
Připravila Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

reklama

Související témata: s Klárou v kuchyni , Chef Time Fest , food festival , škola vaření

reklama

Přečtěte si také