zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salát s čočkou, cuketou a mátou
Autor: Lahodně s Ellou Salát s čočkou, cuketou a mátou

Salát s čočkou, cuketou a mátou

Hodnoceno: 2x
Tento salát je velmi svěží a pyšní se lahodnou škálou výrazných chutí. Tenké plátky cukety s kousky krémového avokáda v kombinaci s hutnou a výživnou čočkou, lístky máty a limetovou šťávou z něj činí úžasně osvěžující jídlo!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Nasypte čočku do vroucí vody, 10 minut povařte, poté vařte ještě asi 30 minut na mírném ohni, dokud nezměkne, nesmí však být rozvařená. Pokud v hrnci zbyde nějaká voda, sceďte ji a nechte čočku vychladnout.
  2. Zatímco čočka chladne, nastrouhejte pomocí škrabky na brambory cukety na tenké plátky. Otrhejte mátové lístky ze stonků a nasekejte je na větší kousky. Oloupejte avokádo a nakrájejte ho na menší kousky.
  3. Vložte vystydlou čočku, plátky cukety, avokádo a mátu do mísy a zakápněte olivovým olejem a limetkovou šťávou. Dobře promíchejte a nakonec posypte slunečnicovými semínky.
  4. Prima tip: Tento salát můžete snadno oživit novými ingrediencemi. Zkuste přidat třeba zrnka granátových jablek, opražené kešu oříšky, fazolové lusky nebo tenké plátky hub.

Salát s čočkou, cuketou a mátou  Foto: Salát s čočkou, cuketou a mátou, foto: Lahodně s Ellou

LAHODNĚ S ELLOU

ÚŽASNÉ PŘÍSADY A NEUVĚŘITELNÁ JÍDLA, KTERÁ BUDE VAŠE TĚLO MILOVAT

Lahodně s Ellou Foto:

Ella Woodward

Lahodně s Ellou je zcela revoluční kuchařka. Je určena pro všechny, kteří se rádi dobře a zdravě najedí. Najdete v ní řadu výborných dezertů, rychlých jídel do ruky, lahodných dipů, pestrých salátů a samozřejmě lehkých hlavních jídel. Pokrmy z nich jsou jednoduché na přípravu a hlavně chutné. Příznivce zdravého životního stylu tak potěší přes sto originálních a zdravých receptů zpracovaných krok po kroku.

Filozofie Elly je vařit úžasná jídla, která si vaše tělo prostě zamiluje. Inspiraci Ella čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly ke zlepšení zdraví. O tuto unikátní knihu byl mezi vyznavači zdravého životního stylu takový zájem, že v rodné Británii vyšlo již šest dotisků, v Čechách právě vyšlo druhé vydání.

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama