zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené kuře s fenyklem a zázvorem
Autor: profimedia.cz Pečené kuře s fenyklem a zázvorem

Pečené kuře s fenyklem a zázvorem

Hodnoceno: 2x
Oblíbené nedělní kuře zkuste upéct v novém kabátku. Pečený fenykl funguje i jako skvělá příloha, zázvor dodá vůni a šmrnc.
do 2 hodin
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 190 °C. Očistěte fenyklové bulvy, polovinu z nich jemně nasekejte včetně odstraněných jemných lístků. Druhou polovinu nakrájejte na klínky.
  2. Smíchejte dohromady najemno nasekaný fenykl, petrželku, zázvor a máslo a dochuťte solí a pepřem. Prsty se dostaňte pod kůži na prsou a uvolněte ji až na konec stehýnek. Lžičkou naneste pod kůži na prsou a stehnech trochu fenyklové směsi. Zbytkem potřete kuřecí prsa. Kůži zatlačte zpět na původní místo. Pečte 30 minut.
  3. Kuře obložte kousky citronu, klínky fenyklu a česnekem, pokropte olejem a pečte další 1¼ hodiny, dokud nebude celé kuře propečené. (Propíchněte nejtlustší část stehen špízem. Kuře je hotové, když vytéká čistá šťáva a není vidět žádné růžové maso.)
  4. Přendejte kuře, fenykl a česnek na servírovací mísu a přikryjte je fólií potřenou máslem, aby zůstalo teplé. Z vypečené šťávy v pekáči seberte tuk a přidejte do něj trochu vývaru a crème fraîche. Přiveďte do varu a vařte 2 minuty. Omáčku podávejte s kuřetem.

Pečené kuře s fenyklem a zázvorem Foto:

Pečené kuře s fenyklem a zázvorem, foto: Profimedia.cz

Další porci receptů s fenyklem najdete v aktuálním podzimním čísle časopisu Prima Fresh:

Prima FRESH - podzim 2015

Užijte si podzimní sklizeň s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama