zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ovocný sorbet s campari a grapefruitem
Autor: Sladké Ovocný sorbet s campari a grapefruitem

Ovocný sorbet s campari a grapefruitem

Hodnoceno: 3x
Osvěžující dezert, který se hodí na večírek i v jakékoli fázi jídla. Například před začátkem hostiny s douškem prosecca, mezi jednotlivými chody nebo jako dezert v namražených sklenicích na martini a možná také s trochou campari navíc na zapití. Při přípravě nepoužívejte světle žlutý grapefruit, skutečně potřebujete rubínově červenou odrůdu, protože má v sobě překvapení z barvy a sladkost, kterou chcete do sorbetu vnést.
do 1 hodiny
6–12 porcí

reklama

Suroviny (6–12 porcí)

Postup

  1. Každý grapefruit rozpulte a zbavte kůry. Zkontrolujte, zda v dužnině nejsou semena, potom ji dejte do mixéru na smoothie nebo food procesoru a rozmixujte dohladka. Přeceďte přes jemné síto, abyste získali šťávu. Potřebujete 500 ml, zbylou můžete vypít nebo použít do limonády či koktejlu. 
  2. Z citronů a pomerančů vymačkejte šťávu a přilijte ji do grepové šťávy. Odměřte 250 ml, přelijte ji do rendlíku, přisypte cukr a zahřívejte, až se cukr rozpustí. Nechte ji 10 minut chladnout. 
  3. Vlijte ji zpět do citrusové šťávy z grepů, citronů a pomerančů, přidejte campari, promíchejte a směs vychlaďte v ledové lázni nebo v ledničce. 
  4. Po vychlazení dejte směs do zmrzlinovače a zpracovávejte, dokud se netvoří měkké vlny. Přeneste sorbet do vhodné nádoby, přikryjte ho potravinářskou fólií (musí se skutečně dotýkat povrchu sorbetu, aby se netvořily krystalky ledu) a nádobu dobře uzavřete. Sorbet zmrazte asi 2 hodiny – musí být tak pevný, aby se z něho mohly tvořit ve sklenici kopečky. Podávejte v namražených sklenicích.

PRIMA TIP: Na přípravu sorbetu se ideálně hodí zmrzlinovač. Pokud ho nemáte, vlijte směs do obdélníkové mělké nádoby, vložte ji do mrazáku a každou půl hodinu promíchejte vidličkou, abyste rozbili ledové krystaly. Pokračujte, až sorbet získá kýženou konzistenci. Trvá to asi 4 hodiny. Hotový sorbet vydrží v mrazničce asi 1 týden.

Ovocný sorbet s campari a grapefruitem
Autor: Sladké Ovocný sorbet s campari a grapefruitem

reklama

Sladké
Yotam Ottolenghi, Helen Gohová

Šéfkuchař Yotam Ottolenghi se narodil v Izraeli, ale žije v Londýně, kde provozuje několik restaurací, vymýšlí produkty do své kulinární řady delikates a píše kuchařky. Možná už máte doma jeho Hojnost, Simple, Jeruzalém nebo Ottolenghi. Jeho pokrmy se vyznačují překvapivými kombinacemi surovin, velkou chuťovou škálou a maximálním efektem s úsilím tak akorát. Na přípravu nové kuchařky Sladké přizval svou kolegyni cukrářku Helen Gohovou. Ta pochází z Malajsie, ale vyrostla v Austrálii, kde se vyučila řemeslo a už deset let vymýšlí nové sladkosti v Yotamových restauracích. Jejich spojením vznikla lahodná kuchařka plná dezertů, moučníků, sušenek a dortů pro nedělní odpoledne, sváteční chvíle i zahnání chmur.

Vydalo nakladatelství Slovart

Související témata: sorbet , zmrzlina , grapefruit , Campari , Yotam Ottolenghi , Sladké