zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makový koláč s třešněmi
Autor: Pradobroty.cz Makový koláč s třešněmi

Makový koláč s třešněmi

Hodnoceno: 1x
Ovocných koláčů si během léta užijete opravdu hodně! Ať už to jsou jahodové, malinové, nebo třeba třešňové, které jsou typickým letním symbolem. Třešně v kombinaci s mákem jsou navíc úplná bomba! ;)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Nejprve si připravte nádivku. Mák, mléko, cukr, marmeládu, máslo, pudinkový prášek, skořici a perníkové koření povařte asi 5 minut, odstavte. Přidejte šťávu z citronu a rum. Nechte chladnout.
  2. Troubu zapněte a nastavte na 180 °C (horkovzduch na 160 °C).
  3. Všechny suroviny na těsto propracujte v ruce nebo robotu na konzistentní hmotu, která vypadá skoro jako kynuté těsto, a nechte chvíli odpočinout.
  4. Pak těsto rozválejte (já ho prsty rovnou natlačila do formy) a přeneste do vymazané a hrubou moukou vysypané formy. Maličko zvedněte okraje a vložte připravenou nádivku z máku.
  5. Třešně omyjte, odtrhněte stopky, případně vypeckujte a zatlačte do makové náplně tak, aby částečně koukaly ven. Pečte v předehřáté troubě asi 30 minut. Podávejte zcela vychladlé.

Makový koláč s třešněmi 2 Foto: Makový koláč s třešněmi; foto: Pradobroty.cz

reklama

Pradobroty
Marcela Prachařová

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Související témata: Sladké