zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kynuté lívanečky
Autor: Smoothcooking.cz Kynuté lívanečky

Kynuté lívanečky

Hodnoceno: 3x
Lívanečky jsou velká klasika – pokrm, na kterém vyrůstalo mnoho z nás. Vůně smažených lívanečků, která se line z kuchyně od babičky nebo maminky? Už se nám sbíhají sliny!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Do větší mísy navažte mouku, cukr, přidejte vejce, pytlíček droždí (nebo kvásek z kostky droždí), špetku soli a vlažné mléko.
  2. Vše důkladně ušlehejte.
  3. Poté dejte vařit vodu do rychlovarné konvice.
  4. Vezměte ještě větší mísu, nalijte do ní horkou vodu a položte na ni mísu s těstem.
  5. Přikryjte utěrkou a nechte kynout cca 30 minut.
  6. Rozpalte pánev, potřete olejem a pomalu pečte lívanečky.

Kynuté lívanečky 2 Foto: Kynuté lívanečky; foto: Smoothcooking.cz

Smoothcooking.cz Foto:

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

reklama

Související témata: Sladké