reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Květákový pilaf
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Květákový pilaf

Květákový pilaf

Hodnoceno: 0x
Pilaf je ochucená rýže nejčastěji připravovaná v jižní Asii a střední a východní Evropě, kde se podává většinou jako příloha. U nás je příprava podobná českému rizotu. Pokud se snažíte omezit sacharidy nebo prostě odlehčit jídelníček, vyzkoušejte tuhle variantu připravenou z květáku.
do 30 minut
2–4 porce

reklama

Postup

  1. V pánvi rozehřejte přepuštěné máslo a osmahněte na něm nadrobno nasekanou cibuli.
  2. Do pánve přidejte nastrouhaný květák, kurkumu a utřený stroužek česneku. Opékejte 5–7 minut, odstavte, dochuťte citronovou šťávou, solí a pepřem. Nakonec přimíchejte nasekanou petrželku a podávejte.

PRIMA TIP: Pilaf podávejte samostatně například s grilovanou zeleninou nebo jako přílohu k masu nebo curry.

Květákový pilaf
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Květákový pilaf

reklama

Jíme zdravě ve městě i na venkově

Už potřetí můžete ochutnávat a zkoušet novinky z kuchyně v podání oblíbené kuchařky Jíme zdravě. Tentokrát s podtitulem Příběhy kuchařů, jako jste vy. Trojice mladých studentů totiž protentokrát přišla se zcela novým konceptem kuchařky. V hlavní roli byli totiž fanoušci, kteří pomohli s výběrem, zkoušením a ochutnáváním receptů. V kuchařce najdete tak nejen recepty, ale také příběhy a fotografie lidí, se kterými jídla vařili.

“Slíbili jsme, že připravíme kuchařku podle vašich přání. Tak jsme pracovali 8 měsíců, ujeli 1 438 kilometrů, vařili v osmi kuchyních po různých koutech České republiky,” libují si studenti, tedy konkrétně trio Barbora Kravková, Barbora Hlubučková a Petr Novák.

V novém vydání najdete osm kapitol: Pomalé snídaně, Rychlovky do krabičky, V hlavní roli zelenina, Kvalitní kousek masa, Sladké radosti, Návštěva u babičky, Posezení s přáteli a Víkend v kuchyni.

Kuchařku najdete v knihkupectvích od 25. října, 256 stran za 399 Kč.

Související témata: cukrfree , Přílohy