Bára Hlubučková, Bára Lundgren a Petr Novák

Kakaové sušenky z celozrnné mouky s lentilkami

Moje hodnocení
4x

V předminulém století pekly dívky svým milým hnětýnky, drobné, složitě zdobené kytičky či srdíčka z máslového těsta, nebo malované perníčky, v minulém století už vykrajovaly častěji z lineckého těsta různé tvary a krášlily je čokoládou. Zjednodušení nemusí být nutně na škodu, tyhle sušenky potěší vašeho miláčka i všechny návštěvy a malé mlsaly. Ti je totiž zvládnou upéct i sami.

12 porcí
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Do větší misky vsypte mouku, promíchejte ji s kypřicím práškem, cukrem a kakaem. Rozkrájejte do ní máslo, přilijte mléko a přidejte vejce. Vypracujte hladké těsto.
  2. Troubu předehřejte na 190 °C. Plech vyložte pečicím papírem.
  3. Z těsta odkrajujte lžící stejně velké kousky (zhruba 40g) a tvarujte z nich kuličky. Vkládejte je na připravený plech a každou kuličku mírně stlačte dlaní, aby vznikla placka o výšce zhruba 5 mm. Ozdobte ji 4 lentilkami.
  4. Sušenky pečte v předehřáté troubě 11–12 minut, až lehce ztmavnou a zpevní. Vytáhněte a nechte zchladnout.

PRIMA TIP: Sušenky můžete zdobit podle libosti – lentilky vyměňte za nasekané ořechy, sušené ovoce, želé bonbony (v troubě se rozpustí a ztvrdnou) nebo kousky čokolády.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Bára Hlubučková, Bára Lundgren a Petr Novák

Jíme zdravě Bára Hlubučková, Bára Lundgren a Petr Novák

Pečení přináší radost. V nové kuchařce vás čeká přes 90 fantastických receptů a nekonečně mnoho další inspirace, jak péct zdravěji. Novinka z edice Jíme zdravě je určena všem. Ať už hledáte odlehčenou verzi koláče z  dětství, nemůžete lepek, vyhýbáte se cukru nebo jste v pečení úplný začátečník, zaručujeme, že se od nové kuchařky neodtrhnete. I pokud pečete jen jednou za měsíc, najde si čestné místo u vás v kuchyni. Narozdíl od kupovaných sladkostí můžete u domácích poctivých moučníků ovlivnit složení, kvalitu surovin a množství tuků a cukrů. Nebojte se, chutnat budou stále božsky. Chce to jen vyměnit pár surovin, ubrat množství nebo nenápadně propašovat do těsta ovoce či zeleninu. Všechny triky a vychytávky najdete v této knize.

Všechny knihy z edice Jíme zdravě najdete na jimezdrave.cz.


Přečtěte si také

Recepty