zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí griotka
Autor: Marek Podhora Domácí griotka

Domácí griotka

Hodnoceno: 2x
Přebývá vám na zahradě nějaká ta přezrálá višeň? Nenechte ji vosám, ale připravte z ní lahodný likér, který můžete pít samotný, nebo ho v zimě kápněte do čaje a on zahřeje. U srdce...
do 30 minut

reklama

Suroviny

Postup

  1. Do okurkové lahve (o obsahu 3,5 až 4 litry) dejte višně, alkohol, cukr, koření a zalijt vodou po okraj. Lahev uzavřete plastovým víčkem proti prachu, muškám a ztrátě alkoholu a nechte v kuchyni na místě, kde nepřekáží.
  2. Během zrání musíte obsah několikrát promíchat do rozpuštění cukru. Po dokonalém vyčištění, asi po 3 měsících, obsah opatrně naběračkou přeceďte přes jemné plátno. 
  3. Zbylé višně jsou výborné samotné, ale můžou se klidně přidat do krému na čokoládový dort.
Domácí griotka
Autor: Marek Podhora Domácí griotka

reklama

Bez buchet se nevdáš

Umět se otáčet v kuchyni a postarat se o domácnost patřilo dříve mezi kýžené dovednosti holek na vdávání. Také se je to jejich maminky snažily co nejlépe naučit. Doba se změnila, ale okouzlit muže dobrým jídlem nebo vytvořit domácí pohodu v kuchyni je neměnnou konstantou, která zlepší rodinný život o tisíc procent. Pokud vás maminka vařit nenaučila, nebo zjišťujete, že jen o sushi a salátech se žít nedá, je tahle kuchařka přesně pro vás. Napsalo ji pět žen ze tří generací a shromáždily v ní recepty na jídla tradiční i moderní, zdravá i útěšná, zkrátka taková, která vždy potěší. Kniha obsahuje i zápisník, kam si můžete zapsat další recepty, které objevíte. 
Vydalo nakladatelství Došel Karamel
Související témata: griotka , likér , Nápoje , Česká kuchyně