zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Novinky na trhu: tipy na dárky (nejen) ke dni matek
Autor: TZ Novinky na trhu: tipy na dárky (nejen) ke dni matek

Novinky na trhu: tipy na dárky (nejen) ke dni matek

Chcete své mamince udělat radost a hodila by se vám nějaká inspirace? Máme pro vás hned čtyři! Tentokrát vede sladké a pití s bublinkami i bez. Věříme, že si vyberete.
TZ, Tereza Pánková , 06.05.2021

reklama

Druhá květnová neděle patří maminkám

Den matek letos připadá na 9. května. Svátek má sloužit jako připomínka, abyste své mamince ukázali, že na ni stále myslíte a vážíte si jí. Kromě kytičky a oblíbené čokoládové bonboniéry výjimečný den můžete oslavit i jinak. Pro všechny, kteří se se svou maminkou rádi sejdou nad dobrým pitím a jídlem, je skvělý tip piknik.

Květnové počasí by posezení a pohoštění na čerstvém vzduchu mohlo přát. Kupte oblíbené sýry, upečte, co máte rádi a nezapomeňte na dobré víno. Rozšiřte si obzory a vyzkoušejte třeba ovocná vína od Rybízáku. Speciálně pro den matek mají připravenou limitovanou edici jahodového a bezinkového vína s milými vyznáními právě pro maminky.

Mrazem sušené a vitamíny nacpané

Jahodová sezona se blíží, ale v Mixitu už je v plném proudu nyní! Tam jahody milují, takže je sušené a křupavé najdete ve spoustě produktů. A to nejlepší? Vysoušení mrazem neboli lyofilizace je nepřipravuje o žádné živiny. A že jich jahody mají!

Má vaše maminka ráda jahody? Udělejte jí radost těmi lyofilizovanými.
Autor: TZ Má vaše maminka ráda jahody? Udělejte jí radost těmi lyofilizovanými.

Při lyofilizaci se ovoce vysuší pomocí prudkého ochlazení. Protože jsou jahody plné vody, na výrobu 50 g se spotřebuje 500 g čerstvého ovoce. Tento mrazivý šok má mnoho výhod. Ovoce není gumové, ale získává pevné křupavé skupenství. Díky tomu pak vydrží dlouho i bez konzervantů nebo barviv. A hlavně si zachovává veškeré vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Skvělý tip na chuťovku, kterou si vaše maminky jistě oblíbí.

Ořechový krém dochucený špetkou soli Maldon

Ořechový krém Lucky Alvin s příchutí jemných arašídů s mořskou solí nabízí kombinaci čistých arašídů a výběrové soli Maldon. Dokonalou chuť krému si můžete vychutnat jen tak na lžičce nebo namazat na kousek pečiva či palačinku. Využijete jej i při pečení, kdy ho lze přidat do těsta či krému. Krém Lucky Alvin je tvořen čistými arašídy, neobsahuje žádné přidané cukry ani palmový olej a pochutnají si na něm také vegani. Připravte mamince sladkou snídani!

Ořechový krém, na kterém si smlsnou všichni.
Autor: TZ Ořechový krém, na kterém si smlsnou všichni.

Poděkujte maminkám a překvapte je milým dárkem

Maminkám vděčíme za mnohé, v první řadě za život. Jsou našimi nejlepšími kamarádkami, rádkyněmi i důvěrnicemi, jsou tu pro nás v radosti a už od našich dětských let jsou připravené otírat i případné slzičky. Den matek je příležitost za vše jim poděkovat a říct jim, jak jsou pro nás nepostradatelné. Lahev vychlazených bublinek a společný přípitek jsou pro tento významný den ideální volbou, na stránkách Osobní vinotéka si jistě vyberete.

Stylově ke kytičce

Maminky potěší milé přáníčko i hezká květina. Doplňte kytičku stylovou lahví bublinek Bohemia Sekt La Fleur. Tento mimořádný sekt získal své francouzské pojmenování právě díky vůni květin. Ucítíte rozkvetlé růže a muškáty, v pozadí pak tóny exotického ovoce. Na lahev pak můžete své mamince napsat i krátký vzkaz. Perfektní dárek s příjemným perlením svádí k ochutnání, připijte si s maminkou na zdraví!

Přiťuknutí kvalitním nápojem nesmí chybět.
Autor: TZ Přiťuknutí kvalitním nápojem nesmí chybět.

Pro výjimečnou osobu

Maminka si zaslouží jen to nejlepší! Vyberte pro ni víno tak jedinečné, jako je ona sama. Bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs vzniká z modrých hroznů, ze kterých se běžně vyrábějí vína červená. Tato metoda dodává sektu unikátní charakteristiky. Získá si vás nevšední chutí, jemným perlením a příjemným květinovým aroma.

reklama

Související témata: novinky na trhu , novinky , den matek , dárek , dárečky , maličkost

reklama

Přečtěte si také