zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Film Ratatouille proslavil tradiční francouzský pokrm
Autor: Walt Disney Pictures Film Ratatouille proslavil tradiční francouzský pokrm

6 nejlepších filmů o jídle, díky kterým se s chutí postavíte k plotně

Jídlo, film a láska je dokonalá kombinace, která snad nikdy nevyjde z módy. Příběhy s dobrými herci, kteří navíc půlku filmu vaří super jídla a s velkým potěšením je také ochutnávají, perfektně naladí k nějakému pěknému kuchařskému experimentu. Těchto 6 filmů určitě musí každý milovník dobrého jídla vidět.
Markéta Princová , 06.06.2022

reklama

Ratatouille

Šéfkuchařem může být kdokoli, dokonce i rozkošná krysa s huňatým ocasem jménem Remy. Nejenže je Ratatouille zábavou pro celou rodinu, ale okamžitě rozzáří gurmánské smysly dětí i dospělých. Navíc, i animovaná pohádka dokáže navodit tu správnou francouzskou atmosféru a chuť na pořádný kus dobrého sýra.

Krysa jako šéfkuchař může být dobrý nápad
Autor: Walt Disney Pictures Krysa jako šéfkuchař může být dobrý nápad

Čokoláda

Upusťte uzdu svému vnitřnímu čokoholikovi a vychutnejte si film s nejsladším názvem pod sluncem. Čokoláda je plná sladkých, hořkých a pikantních receptů, které přitahují mlsné diváky jako magnet. Malebné městečko s cukrárnou plné čokoládové vůně je prostě to správné na pohodovou večerní náladu. A nechybí ani sladká romance mezi půvabnou Juliette Binoche a Johnny Deppem.

Čokoláda, kam se jen kamera podívá
Autor: Miramax Films Čokoláda, kam se jen kamera podívá

Láska na kari

Příběh začíná bitvou ve francouzské vesnici mezi dvěma restauracemi, které sídlí naproti sobě přímo přes ulici. Novou indickou restauraci vlastní emigrant samouk milující nejrůznější chutě a vůně. Druhý podnik je zavedená francouzská restaurace s michelinskou hvězdou v rukou místní madam Malloryové v podání Helen Miren, která touží po druhé hvězdě. Postupně se začne schylovat k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší.

Láska, dobrý příběh a kari koření zaručí super podívanou
Autor: Walt Disney Pictures Láska, dobrý příběh a kari koření zaručí super podívanou

Koření života

U koření zůstaneme, neb dalším jídelním trhákem je Koření života. Cílevědomá a talentovaná Kate Armstrongová v podání CatherineZeta-Jones šéfuje manhattanskou restauraci. Někdy se však ve své roli dost plácá a konflikty řeší celkem výbušně. Do toho se nečekaně musí starat o desetiletou neteř. Vše se změní příchodem nového kuchaře Nicka (Aaron Eckhart), který tvrdé šéfové ukáže, že život může být i pohoda a požitek z dobrého jídla. Přesně tohle koření Kate potřebovala.

Shoda náhod změní krásné Kate život od základu
Autor: Warner Bros. Pictures Shoda náhod změní krásné Kate život od základu

Julie a Julia

Dva zcela rozdílné životy, které spojuje stejná touha – vaření. Julie Powellová (Amy Adams) se postaví před nevídanou výzvu a rozhodne se uvařit všech 524 receptů z knihy Julie Childové. Svou cestu dokumentuje na blogu, díky kterému se později stala spisovatelkou. Kontrast dvou životů Julie a Julie spojených v jeden příběh je doplněný spoustou skvělého jídla. A neodolatelným půvabem Meryl Streep v roli Julie Childové.

Obě Julie jsou skvělé kuchařky
Autor: Sony Pictures Obě Julie jsou skvělé kuchařky

Šéf

Mnoho lidí se nechalo inspirovat podobným příběhem, jaký nabízí film Šéf. Carl Casper (Jon Favreau) je šéfkuchařem restaurace v Los Angeles. Zatímco Carl je oblíbený u svého kuchyňského personálu, dobrý vztah nemá s majitelem restaurace (Dustin Hoffman), který po něm chce, aby se držel spíše klasické kuchyně než inovativních jídel. Klasický recept mu nakonec zavaří u předního kritika a Carl se rozhodne práci opustit a zařídit si vlastní pojízdný foodtruck, kde vaří kubánskou kuchyni. Až uvidíte, jak připravuje kubánský sendvič, budete chtít hned jít do kuchyně a pustit se do něj taky!

Luxusní restaurace není nic pro Carla. Pořídí si proto pojízdné bistro
Autor: Open Road Films Luxusní restaurace není nic pro Carla. Pořídí si proto pojízdné bistro

Zdroj: autorský text, www.csfd.cz; foto: istock.com

reklama

Související témata: filmy , film a jídlo , příběh o jídle , čokoláda , Julia a Julia , Láska na kari , ratatouille , Koření života , šéf

reklama

Přečtěte si také