Velikonoce v podnicích Hospoda Na Spilce, Červený jelen nebo v síti Together

Chcete letos o Velikonocích vyrazit do restaurace, ale zatím nevíte kam? V našem článku dnes najdete hned několik tipů, kde si rozhodně pochutnáte! Na výběr máte sladké, slané i tekuté. Tak čtěte dál!

Velikonočním menu gastroaliance Together

Sladké Velikonoce Cukráře Skály Máte rádi na svátečním stole velikonočního beránka či mazanec, ale netroufáte si je sami doma upéct? Nechte to na profících. U Cukráře Skály najdete od 4. do 10. dubna bohatou nabídku svátečních moučníků a dobrot. Od cukrovaného beránka, beránka politého čokoládou přes mazanec, kraslice až po velikonoční vajíčko na hniličko s kokosovým krémem a mangovým pyré a tradiční vaječňák. Vychutnat si je můžete nejen v prodejnách V Dlouhé a V Celnici, ale objednat si je můžete i online.

Jarní sváteční Brambory Bramborová speciálka z Pankráce, restaurace Brambory, na velikonoční svátky od 7. do 10. dubna přichystala speciální menu, z kterého jaro přímo čiší. Bramborová polévka s medvědím česnekem, domácí kachní paštika s vajíčkovým salátem s bramborami, pažitkou a ředkvičkami nebo půlka pečené kachny s velikonoční nádivkou s kopřivami jsou toho důkazem. Těšit se však můžete i na pokrmy z brambor, které vám naservírují přímo u stolu.

Chlebíček měsíce v bistru Sisters V bistru Sisters nově obohacují stálou nabídku pochoutek o chlebíček měsíce. Nejinak tomu bude i v dubnu, přitom ten velikonoční je doslova prodchnutý jarem. Vyrazíte-li o svátcích na procházku, zastavte se na chlebíček s křepelčími vajíčky a jehněčím pršutem. Určitě vás dobře naladí a vyrazíte znovu ven řádně posilněni.

Velikonoční Blbouni ve Vinohradském Parlamentu Knedlíky přes celý talíř jsou ve Vinohradském Parlamentu skutečným hitem, a tak není divu, že na ně vsadili i o Velikonocích. Pokud máte rádi kynuté knedlíky, ten plněný pečeným telecím žebrem a medvědím česnekem, telecí šťávou se smrži a jarní zeleninou si nesmíte nechat ujít.

Pardubické potrefené Velikonoce V Potrefené huse v Pardubicích své velikonoční menu od 8. do 10. dubna taktéž vymódili do jarního kabátku. Hráškový krém s máslovými krutony a výhonky vás příjemně zahřeje, salát s kozím sýrem, ředkvičkou a mladou kedlubnou s mixem salátů nastartuje chuťové pohárky. Dokonalou chuťovou variaci doplní telecí řízek s velikonočním bramborovým salátem s fazolkami nebo pečené kukuřičné kuřátko s rozmarýnovým máslem a žemlovou nádivkou.

Velikonoční menu Marka Fichtnera v Červeném jelenovi

Velikonoce provázejí tradiční pokrmy, jejichž příprava vyžaduje dostatek času a zkušeností. Nemáte-li jedno či druhé, vyplatí se spolehnout na zkušené profesionály. Namísto zdlouhavého chystání kopřivové nádivky či šťavnaté pečínky se od 11. do 18. dubna můžete vydat do oblíbené restaurace Červený jelen v centru Prahy na tematické velikonoční menu. Speciality připravené týmem profesionálů pod vedením šéfkuchaře Marka Fichtnera se budou podávat vždy od 15 hodin v Bance – kubisticko-modernistickém prostoru bývalé Anglo-rakouské banky.

A co by to bylo za Velikonoce bez pleteného máslového mazance s mandlemi či mramorového beránka s polevou z kvalitní 70% čokolády? V Červeném jelenovi je s láskou peče zkušená cukrářka Klára Řezníčková. Stačí jen včas objednat a pak osobně vyzvednout. Stejně tak vaječňák z limitované velikonoční edice. Základem neodolatelného likéru podle receptury šéfkuchaře Marka Fichtnera jsou především kvalitní suroviny jako smetana, žloutky, pravá vanilka a prádelský rum.

Velikonoční menu v Hospodě Na Spilce

Speciální menu v Hospodě Na Spilce připravené ve znamení Velikonoc otevírají předkrmy: selečí sulc s křenovou smetanou a bazalkovým krémem, jehněčí jatýrka na černém pivu s domácí tatarkou nebo jemná paštika z králíka s brusinkami a ořechy. Následuje kaldoun z pečených mladých kuřat s droby, masem, širokými nudlemi a kořenovou zeleninou.

Hlavní chody jsou na výběr rovnou tři: Jehněčí kolínko na medvědím česneku a uzené slanině s máslovou bramborovou kaší a restovanou jarní zeleninou, půlka pečeného jarního kuřátka s velikonoční nádivkou s kopřivami, restovanými malými brambůrkami s medvědím česnekem, mladou karotkou a máslovo-bylinkovou omáčkou nebo konfitované králičí stehno s omáčkou z pivní slaniny, listovým špenátem a restovanými špeclemi na másle. A dezert? Mini velikonoční mazanec se žloutkovým krémem, mandlemi, rozinkami a šlehanou smetanou!

Zdroj: TZ; zdroj foto: TZ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty