Vychutnejte si vůně a chutě podzimu s novým číslem časopisu Prima FRESH

Babí léto je neklamným znakem, že podzim přebírá vládu nad létem a čeká nás období plné barev a také sklizně. V novém podzimním čísle časopisu Prima FRESH najdete více než 80 nových receptů, s kterými si toto nejštědřejší období roku užijete ještě o něco lépe. V prodeji ho najdete už ve středu 16. září!

Tento rok si asi všichni budeme dlouho pamatovat. Přinesl nové zkušenosti a v mnoha smyslech toho slova byl doslova přelomový. Také léto a prázdniny byly úplně jiné, většina z nás zůstala ve své domovině, najednou byl čas a prostor věnovat se zahrádkám a teď nastává chvíle sklizně a zpracování úrody. Podzim je zkrátka obdobím hojnosti a my si ho společně s vámi chceme užít plnými doušky (a s plnými břichy).

V sadech dozrávají jablka a kromě tradičního štrúdlu jsou hvězdou mnoha sladkých i slaných pokrmů, které se hlásí o vyzkoušení. Některé nové nápady vás možná dost překvapí, ale rozhodně se jimi nechte zlákat! Nebudete litovat…

Když už jsme byli nuceni omezit cestování, můžeme se podívat do různých koutů světa alespoň v rámci národních kuchyní. Připravili jsme velkou okružní jízdu po postsovětských republikách. Jejich gastronomie je velmi zajímavá, a přitom ne úplně nepodobná té naší. Spojuje nás používání podobných surovin, ale zároveň jejich rozdílné využití. Zkuste gruzínské chačapuri nebo ukrajinské golubce a budete se k nim rádi vracet.

Vydali jsme se ale ještě víc na východ a nabízíme voňavé pokrmy indické kuchyně a také podrobný návod na zásobárnu zdraví – fermentovaný korejský salát kimči. Jana z blogu Zásadně zdravě vás naučí nejen jak kimči doma připravit, ale také co dobrého z něj můžete uvařit.

Podzim evidentně přeje novým kuchařkám a jejich úroda je letos obzvlášť pestrá! Přinášíme vám ukázky hned od tří šikovných foodblogerek, které se pustily do této náročné disciplíny. Markéta z blogu Neplecha na plechu vydává půvabnou knihu receptů na snídaně a svačiny pro děti, v které získáte nejen nápady na zdravé a vyvážené pokrmy, ale i inspiraci, jak jídlo dětem zábavně naservírovat. Bára z blogu Máma peče doma nabízí nálož sladkých tradičních receptů, které vás zanesou zpátky do dětství. A konečně Martina z blogu Mamachef vydává kuchařku plnou nápaditých receptů, které bude radost vařit i jíst.

A to pořád ještě není vše – máme pro vás i báječné masové pečínky, recepty na domácí likéry, pěknou porci sladkých i slaných knedlíků i knedlíčků nebo jednoduché nápady, jak vařit ze zásob ve spíži.

Babí léto klepe na dveře a my víme, jak si jej pořádně vychutnat! No přece s více než 80 novými recepty :)

Krásný podzim plný intenzivních chutí a vůní vám přeje

Klára Michalová

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte si roční předplatné jen za 249 Kč. Získáte 4 čísla časopisu plná sezonních receptů přímo do schránky a skvělý dárek dle vlastního výběru k tomu. Více informací najdete zde:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty