Speciály

Inspirace na rychlé večeře od pondělí do pátku

Pokud každý den vaříte večeře pro rodinu, určitě znáte ten pocit zoufalství, kdy nemůžete přijít na to, co vlastně vařit. Přitom receptů na chutná a rychle připravená jídla je spoustu, stačí si na ně jen vzpomenout nebo se nechat inspirovat naším výběrem na celý týden.

Možná také stále dokola "točíte" pár receptů, které jsou rychle hotové a máte u nich jistotu, že děti, potažmo partner nebudou remcat a nají se. Pro zapálené kuchařky a kuchaře je ale tohle vaření stále stejných jídel poměrně otrava. Nebojte se občas vybočit ze zaběhnutých kolejí a vyzkoušejte něco nového!

Dobrým tipem je vytvoření seznamu prověřených jídel (ideálně v mobilu, aby byl stále při ruce), do kterého můžete v případě útlumu inspirace nahlédnout.

Vyzkoušejte některý z našich tipů, třeba se stane vaší rodinnou stálicí:

PONDĚLÍ:

Polozapomenutý recept, který ale spoustu dětí miluje. Vyzkoušejte to na těch svých a pro partnera přidejte osmaženou klobásku.

ÚTERÝ:

Kuřecí prsa jsou velmi vděčná. Chuťově neutrální maso můžete kombinovat s výraznými omáčkami, výhodou je jeho velmi rychlá příprava. 

 

STŘEDA:

Toto je ideální recept pro chvíle, kdy pro rodinu vaří chlap :) Použijte kupované pita chleby a obložte je jako pizzu tím, co máte rádi. Děti budou nadšené a všichni si pochutnají! A skoro bez práce... 

 

ČTVRTEK:

Hustá polévka s těstovinami je vděčná a jako večeře bohatě postačí. Navíc jí můžete uvařit velký hrnec a druhý den si jí vzít k obědu do práce. 

 

PÁTEK:

Obecně máme ryb v jídelníčku málo a je to škoda, i z toho důvodu, že jejich příprava je velmi snadná a rychlá. Zkuste třeba tento Asií inspirovaný recept.

Připravila Klára Michalová

Recepty