Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tradice i experimenty mají na háčku v Rybárnách Praha

Rybárny Praha
Rybárny Praha Autor: archiv
Když se řekne ryba, jsme rozděleni na dva tábory. Jedna část národa je miluje, druhá zatracuje. Své o tom vědí Rybárny Praha, které se vracejí zpátky k tradici prvorepublikových rybáren, ale nebojí se i experimentovat s chutěmi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Potvrzuje to jejich účast na food festivalu Jakože, cože?!, kde představí opravdu neobvyklé menu.

Jezte ryby

Hlavním mottem Rybáren Praha je „čerstvost, zručnost a trpělivost“, což je podle rybích znalců prý základ pro práci s rybami. Většina lidí v ČR podle vedoucího rybárny Sokolovská Martina Fanty má za to, že vaření rybích pokrmů je často technicky komplikovaná, časově náročná věc, a proto ji z jídelníčku vypouštějí. A tak se snaží zákazníkovi svým servisem co nejvíce ulehčit práci a připravit mu rybu tzv. až na stůl nebo kuchařské prkénko. To zahrnuje kompletní přípravu od gastronomické poradny přes vykostění, opracování a odstranění šupin.

Rybárny Praha 2Jde prostě o to, abyste na pánvi měli stejnou flákotu ryby, jako když si koupíte steak z kuřete nebo býčka, čímž se chceme v Rybárnách odlišit od velkých řetězců. Naším cílem a přáním je nabídnout našim zákazníkům široký sortiment čerstvých sladkovodních a mořských ryb vysoké kvality za příznivé ceny a tím přispívat ke zvyšování spotřeby rybího masa v ČR,“ komentuje Martin Fanta.

Rybárny Praha 4

Z rybníka Jezbořáku až do nebes

Pokud jde o výběr ryb, mají Rybárny opravdu co ukázat. Od ledna 2014 mají z části v pronájmu rybník Jezbořák, odkud dovážejí sladkovodní ryby. Čerstvý kapr, pstruh duhový, amur, tolstolobik, štika, sumec, pstruh lososovitý a další, dle sezony např. candát, úhoř, okoun, lín. 2x týdně přivážejí zboží od chorvatských a italských rybářů, kde naleznete pražmu, vlka, makrelu, sardinky, hejka, ale i slávky, olihně, chobotnice a mnoho dalšího, co Jaderské moře nabízí. Letecky pak až z dalekých krajů exotické ryby jako třeba papouščí rybu, mahi-mahi a další.

Rybárny Praha 3Nově otevřené bistro

Právě touto dobou Rybárny otevírají nové Bistro Radlická na Praze 5, kde chtějí servírovat rybí speciality v novém i starém kabátě. Právě proto se rozhodli zúčastnit food festivalu neobvyklých chuťových kombinací Jakože, cože?! Prostřednictvím bistra, kde nasajete rozhodně tu pravou rodinnou atmosféru, chce rybárenský tým svým zákazníkům přiblížit lahodnost a jednoduchost přípravy rybích specialit.

Pro menu našeho bistra jsme šli klasičtější cestou, ale v rámci food festivalu připravíme návštěvníkům zvláštní překvapení. Obecně se ví, že spojení s čokoládou se hodně využívá s chilli, ale my šli na to jinak. Vyzkoušeli jsme růžového lososa s bílou čokoládou, která s ním hezky ladí, a vše dotáhli růžovým pepřem,“ láká na extravagantní pokrm Eva Havlíčková, manažerka Rybáren.

Recept

Losos s bílou čokoládou  Foto: Rybárny Praha

Losos s bílou čokoládou, růžovým pepřem a salátem s malinami

Nic proti klasice, ale jídlo může být i velké dobrodružství, pokud se nebojíte neotřelých kombinací. Koho by napadlo zkombinovat rybu s čokoládou? A přesto je výsledek...

Zdroj: www.rybarnypraha.cz

FRESH hlásí účast na festivalu! JAKOŽE, COŽE?!

Jakože cože ?!Říkáte si, že ryby a čokoláda k sobě vůbec nepatří? Rybárny Praha si to nemyslí. Pokud rádi poznáváte nové věci, zažíváte překvapení a ochutnáváte neobvyklé kombinace jídel, máme pro vás novinku. Zkuste s námi otestovat vlastní chuťové pohárky na historicky prvním ročníku food festivalu Jakože,cože?!, kde vás čeká spousty neobvyklých chuťových kombinací.

Ve dnech 4.–5. října 2014 na vás čekají workshopy, například s mistrem molekulární kuchyně Petrem Koukolíčkem, nebo škola vaření Chef Parade, experimentální menu vyhlášených restaurací Saké, Dish, Secret of Raw, Oblaca, Snails daya jiné. Na festivalu budete moci také ochutnat novinku v oblasti sladkých dobrot čokolády Milka LU a Milka TUC v netradičním kabátě a mnoho dalšího. Všechny kulinářské divy po celý víkend najdete na náměstíčku Piazza Domino na Andělu od 11.00 do 20.00.

Viděli jste někdy, jak vypadá a chutná štrúdl nebo drink v jiném skupenství? Ne? Tak to musíte dorazit.

Těšíme se na vás a neobvyklým chutím zdar!

VSTUP NA FESTIVAL JE ZDARMA

Více na FB food festivalu Jakože,cože?!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama