Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Hravé jedlé umění vyvolalo ve světě senzaci!

Food art od Samanthy Lee
Food art od Samanthy Lee Autor: Samantha Lee/Rex Features
Matka dvou dcer, Samantha Lee z Malajsie, začala vytvářet „food art“ na talíři pro svou starší dceru v roce 2008. Prohlédněte si fotogalerii roztomilých jedlých postaviček a inspirujte se.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Samantha s food art talíři začala, když čekala druhé dítě a její malá dcera, i když měla do jídla chuť, přece jen jedla velmi pomalu. Maminka si myslela, že obrázky na talíři by jí mohly při jídle pomoci, a tak to celé začalo.

Samanta jídla fotí a dává obrázky na síť Instagram, kde se staly senzací a dnes má její profil přes 280 tisíc následovníků, kteří si její fotky rádi prohlížejí.

Její malé dcery se každý den dohadují, jaká postavička se na talíři objeví, bude to Snoopy, Batman nebo třeba lady Gaga?

Paní Lee má i svůj vlastní food blog EatzyBitzy.com, na kterém najdete podrobné postupy, jak podobná umělecká dílka z jídla můžete sami vytvořit. Chce to ovšem trošku trpělivosti – jeden takový talíř trvá přibližně hodinu a půl.

Autor: Klára Michalová, isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama