Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Dobré pečivo voní zdálky a chutná božsky

Řemeslná pekárna
Řemeslná pekárna
Majitelka Řemeslné pekárny Milada Manto vystudovala klasickou filologii, která s pečivem zdánlivě nemá nic společného. Ale přece... Zatímco dříve pátrala po kořenech slov, dnes hledá původní neošizené postupy, jejichž chuť porevoluční generace téměř nezná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná vás už v pražské Metropoli Zličín neodolatelná vůně zavedla k malému stánku s pečivem. Stojí tu teprve od začátku letošního března a stejně jako obchod v Horoměřicích ho spravuje majitelka Řemeslné pekárny z Velkých Přílep, paní Milada Manto. I když na pečení koláčů, žitných chlebů, baget, slaných závinů a dalších dobrot má čtyři pekaře, trochu její dobré nálady a pozitivní energie se určitě dostane do každého kousku.

Majitelka pekárny dbá na poctivý řemeslný postup bez náhražek a sama recepty testuje – momentálně se zabývá nepšeničnými moukami a otázkou, kolik procent klasické pšeničné mouky lze nahradit surovinou s nižším obsahem lepku, aniž by tím utrpěla chuť i vzhled výrobku. Místo „éček“ se v Řemeslné pekárně do pečiva přidává kvalitní řemeslo a nadšení, výsledkem je autentická chuť a vzhled ruční výroby.

Řemeslná pekárna , Foto:

Pokud paní Milada doplňuje sortiment od jiných dodavatelů, musejí vyznávat stejné hodnoty – kvalitní čerstvé suroviny, žádná chemie a pomalý postup, jaký znali naši předkové před nástupem moderních technologií. Pro své zákazníky objevila opravdovou zmrzlinu, 100% ovocné šťávy, čerstvé těstoviny i pravý kvasový chléb, který vydrží čerstvý a chutný až do poslední patky.

Neseženu, upeču!

Řemeslná pekárna , Foto: Paní Milada je sama o sobě nezdolná bytost, která dokáže tvrdohlavě jít za svými sny i představami. S manželem – známým českým sklářem Antonínem Manto – pak tvoří dokonale sehranou svobodomyslnou dvojici. Před zaměstnáním vždy dávali přednost převzetí odpovědnosti i rizika za uživení rodiny do svých rukou. A dařilo se jim. Ještě „za komunistů“ vyráběli keramiku na povolení národního výboru, po revoluci otevřeli pražskou galerii GOF+FA a když marně sháněli pečivo, které by jim chutnalo, vrhla se paní Milada spolu s kamarádkou do vlastního podnikání. „Stále jsem se držela pece,“ směje se paní Manto. „Protože překvapení, co z ní vyndáte, je u keramiky i u pečiva podobné.“

V září 2011 kamarádky otevřely v Horoměřicích pekárnu s několika stolky, kde se dá posedět u kávy. Zanedlouho k nim jezdili pro pečivo lidé z Prahy 6, začaly dodávat do restaurace v Zahradnictví Chládek a získaly dvě pozitivní recenze na Scuku. Postupem času se cesty spolumajitelek rozdělily, paní Milada odkoupila kamarádčin podíl a vrhla se do další práce s dvojnásobnou vervou.

Jako za starých časů

Paní Manto patří k lidem, kteří sice využívají spoustu moderních vymožeností, ale přece jen se stále jednou nohou drží ve „starých časech“, kde se tolik nespěchalo, lidé neodbývali své žaludky ani sami sebe náhražkami a útržkovitou komunikací. Dobré kynuté pečivo potřebuje dlouhý kvasný proces, aby v něm proběhly všechny fermentační procesy a získalo tu pravou chuť a vůni, stejně tak tento způsob podnikání vyžaduje opravdové prodavače, nikoli jen „podavače zboží“.

Řemeslná pekárna , Foto:

Personál paní Manto umí s lidmi promluvit, vysvětlí, v čem je rozdíl mezi levnými továrními rohlíky a těmi jejich, dá zboží ochutnat i přibalí k nákupu něco od cesty. Cesta pečiva je vroubená pozitivní energií od zadělání těsta až po vložení do sáčku. A co si přát víc, než přinést domů s kvalitním nákupem také dobrou náladu?

 Autor: Jana Šulistová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama