reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Fresh festival v Plzni
Fresh festival v Plzni

Apetit Festival se do Plzně vrací s novým názvem FRESH Festival

Apetit Festival je teď FRESH! Tak zní letošní motto oblíbeného kulinářského festivalu. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název Apetit Festival změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival.
klaram , 18.05.2015

reklama

FRESH Festival letos slibuje jedinečné gastronomické zážitky a také celou řadu osobností spojených se špičkovým jídlem. Své umění předvedou „zlý šéf“ Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák, Jiří Štift, vyhlášený šéfkuchař známý z televizní soutěže MasterChef nebo Ivan Vodochodský či Riccardo Lucque.

Tím výčet známých tváří nekončí. FRESH Festival bude mít nově i druhé pódium, na kterém se v západočeské metropoli představí také Gondíci se šéfredaktorkou Prima FRESH Klárou Michalovou, Markéta Hrubešová, Karolína, domácí kuchařka, Petr Havlíček nebo autorka jednoho z nejčtenějších blogů o jídle Veronika KOKO Kokešová. Čtyři vybraní návštěvníci budou pod vedením známých osobností vařit pokrmy naživo společně s nimi.

Fresh festival v Plzni 3 Foto:

Fresh festival v Plzni 6 Foto:

Ve spolupráci s EHMK Plzeň 2015 se také podařilo zajistit show michelinského kuchaře ze španělského San Sebastianu. Tradiční součástí festivalu je soutěž o západočeskou restauraci roku, které se již tradičně účastní 15 TOP restaurací západočeského regionu se svým soutěžním degustačním menu. Přímo na festivalu pak návštěvníci ochutnají některé opravdu mimořádné pokrmy. Avantgardní kuchař Petr Koukolíček zde bude mít hned dvě restaurace. V jedné z nich se budou podávat extrémní pochutiny – krajta královská, krokodýl, žáby, maso ze zebry. Druhá pak představí molekulární gastronomii. V dalším stánku u Petra Ocknechta se hosté zakousnou do specialit z hmyzu.

Soutěže o nejlepší pivo FRESH Festivalu se zúčastní dvě desítky pivovarů a minipivovarů. Ani letos nebude na festivalu chybět deset špičkových vinařství.

Fresh festival v Plzni 4 Foto:

Fresh festival v Plzni 5 Foto:

Fresh festival v Plzni 2 Foto:

Vstupné:

Pátek a neděle – 50 Kč

Sobota – 100 Kč

ZTP a děti do 130 cm – vstup zdarma

Parkování u OC Plzeň Plaza zdarma

Všechny informace včetně podrobného programu najdete na webových stránkách FRESH festivalu

reklama

reklama

Přečtěte si také