reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast
Autor: facebook 4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast

4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast

Je tu někdo, kdo ještě nevyzkoušel legendární avokádový toast? Pokud ano, my vám tuhle situace pomůžeme vyřešit – tipy, kam si na jeden "zelený" zaskočit v Praze, Brně i Ostravě. Pražské tipy by vydaly na jednu A4, a proto jsme vybrali jen dva populární zástupce.
tereza_pankova , 07.03.2018

reklama

Cafefin

Podnik Cafefin jsme jako náš tip rozhodně nemohli vynechat, díky pestrému avokádovému toastu se totiž dost proslavil. Najdete na něm nejen avokádo, ale také granátová jablka, borůvky, ztracené vejce, ale také koriandr nebo sezamová semínka. Ošizený tedy rozhodně není! Navíc jsou k mání i další varianty, například s avokádem a rajčaty. Pozdní snídani si tu určitě vychutnáte, ať už bude jakákoliv.

náměstí Jiřího z Poděbrad 4, Praha

Facebook

4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast 2 Foto:

Coffee room

Dalším známým pražským míste pro konzumaci #avotoastu je vinohradská kavárna Coffee room. I tady se stal avokádový toast celkem dobrým signature dishem. Osobně jsem ochutnala jejich verzi s plátky avokáda a sezamovými semínky – velká lahůdka. Jen pozor, podnik je to opravdu malý a velmi oblíbený, takže větší šance na usazení je v době, kdy většina strávníků maká. :) Ale není se čemu divit, kromě toastu tu mají i další snídaňové dobroty, jako například sladké koláče, pestrobarevné misky s ovocem a mnoho dalšího.

Korunní 74, Praha 

webové stránky 

4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast 3 Foto:

Bistro boule za ušima

Na své si mohou přijít i milovníci avokáda v Ostravě. V podniku Bistro boule za ušima totiž na avokádové vlně jedou také. Vybrat si můžete hned za dvou toastů – avokádového se zastřeným vejcem nebo s granátovým jablkem. Užijet si tu snídaně, brunche i burgery, ale to není všechno. Zajděte se podívat a uvidíte sami. ;) 

Tyršova 31, Ostrava

webové stránky 

4 tipy, kam zajít na populární avokádový toast 4 Foto:

Bavard cafe a bar

Naším posledním tipem je Bavard cafe a bar. Vyšperkovaný celozrnný chléb s avokádem je tu dost čerstvou novinkou – podávají ho jako guacamole s plátkem vypečené slaniny, rukolou a domácím chilli olejem. Něco takového je ideální pro fanoušky mexické kuchyně a jejich pověstného avokádového dipu. Já bych guacamole zvládla jen tak, ale na toastu s dalšími lahůdkami mě rozhodně baví. Ano, není to typický avotoast, ale nápadům se přece meze nekladou!

Poštovská 4, Brno

Facebook

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , restaurace , snídaně , avokádo , kam za jídlem , avokádový toast , kavárna , podnik

reklama

Přečtěte si také