Odlehčené Míša řezy

Doba přípravy:
Odlehčené Míša řezy Foto:
Odlehčené Míša řezy
Foto: Pradobroty.cz

Pro některé mohou být klasické Míša řezy příliš hutné a sladké – řešením je tato skvělá odlehčená varianta, kterou doma připravuje Marcela alias Pradobroty! :)

Článek

Čokoládové burgery  Foto:

24 božských čokoládových dortů, moučníků i dezertů

Sladká jídla z čokolády jsou mezi lidmi velice oblíbená. Není se čemu divit, jsou hezká na pohled a chuťově fantastická. Když se navíc přidá čerstvé ovoce, sbíhají se...
Suroviny
vejce 4 ks
moučkový cukr 4 lžíce (75 g)
olej 2 lžíce
polohrubá mouka 4 lžíce (90 g
prášek do pečiva 1 lžička
kakao 2 zarovnané lžíce (16 g)
Krém:
máslo 100 g
tvaroh 500 g
Poleva:
hořká čokoláda (případně na vaření) 100 g
máslo 80 g
mléko 2 lžíce
moučkový cukr 1 lžíce
Postup
1

Oddělte žloutky od bílků. Z bílků a špetky soli vyšlehejte polotuhý sníh, pak přidejte všechen cukr a vyšlehejte tuhý sníh, který tvoří špičky.

2

Šlehejte dál a po jednom zašlehávejte všechny žloutky, následně i olej po lžících.

3

Smíchejte mouku, prášek do pečiva a kakao a zamíchejte do vyšlehané vaječné směsi (lze i na nižší otáčky zašlehat).

4

Těsto nalijte na hluboký plech vyložený pečicím papírem a vložte do vyhřáté trouby. Pečte asi 10 minut na 200 °C.

5

Krém: Změklé máslo s moučkovým cukrem vyšlehejte. Následně po lžičkách zašlehejte všechen tvaroh. Hotový krém natřete na vychladlý piškot a dejte ztuhnout do lednice.

6

Poleva: Máslo rozpusťte v mikrovlnce (případně ve vodní lázni), přidejte nalámanou čokoládu a rozmíchejte v hladkou hmotu.

7

Přidejte lžíci mléka a míchejte, dokud se všechno mléko nespojí s čokoládou. Následně vmíchejte stejným způsobem i druhou lžíci mléka (poleva pak nebude tolik tuhá a lámavá a půjde lépe krájet). Pokud použijete hořkou čokoládu (nad 50 % kakaa), vmíchejte do směsi jednu lžíci moučkového cukru. Čokoládu na vaření doslazovat nemusíte, tato čokoláda je sladká dost.

8

Polevu nalijte na tvarohový krém a stejnoměrně rozetřete po celém moučníku. Pracujte rychle, protože poleva tuhne velmi záhy. Nechte ztuhnout v lednici. Moučník podávejte vychlazený.

Odlehčené Míša řezy 2 Foto: Odlehčené Míša řezy; foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto:

Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

 

Videa

reklama

reklama