zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vepřový bůček se zelím po čínsku
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Vepřový bůček se zelím po čínsku

Vepřový bůček se zelím po čínsku

Hodnoceno: 11x
Bůček a zelí jsou dva pilíře české kuchyně. Nejsme ale sami, kdo má tuhle kombinaci rád. Inspirovali jsme se čínskou kuchyní a máme pro vás recept na rychlé stir-fry, které zvládnete servírovat do 20 minut. Což u vepřo-knedlo-zelo při nejlepší vůli nezvládnete.
do 30 minut
3 porce

Další výborné recepty s omáčkami Kikkoman najdete v našem speciálu:

PRIMA TIP: Zvýhodněná akce na omáčky Kikkoman proběhne v Globusu v termínu 1.–20. září 2020. Doplňte zásoby nebo vyzkoušejte něco nového!

reklama

Suroviny (3 porce)

Postup

  1. Bůček nakrájejte na co nejtenčí plátky. Dejte ho do mísy a přídejte lžíci sójové omáčky Kikkoman a lžíci vína Shaoxin. Promíchejte a nechte 15 minut odstát.
  2. Ve woku nebo na velké nepřilnavé pánvi nechte rozpálit lžíci oleje. Na pánev dejte připravený bůček, rychle ho rozprostřete, aby bylo maso rozložené v jedné vrstvě a nechte restovat asi 2 minuty, až se opeče dozlatova a začne karamelizovat. Poté plátky obraťte a nechte opéct i z druhé strany.
  3. K opečenému bůčku přihoďte nahrubo nasekaný česnek a nakrájené chilli papričky, krátce zarestujte, a jakmile začne česnek zlátnout, přihoďte zelí nakrájené na kostky cca 3 x 3 cm.
  4. Restujte zprudka asi 3 minuty, až zelí začne na okrajích zlátnout. Poté přilijte omáčku smíchanou ze 2 lžic sójové omáčky Kikkoman, 1 lžíce Shaoxin vína, 1 lžičky cukru a 2 lžic vody. Promíchejte, přikryjte pánev poklicí a nechte dusit 2 minuty.
  5. Nakonec přihoďte nakrájené jarní cibulky a přilijte čínský černý ocet, případně můžete dosolit, pokud je potřeba. Krátce zarestujte a podávejte.
  6. K tomuto stir-fry se hodí rýže, ale skvělé je i samotné bez přílohy. Je to tzv. suché stir-fry, kde není téměř žádná omáčka.
Vepřový bůček se zelím po čínsku
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Vepřový bůček se zelím po čínsku

reklama