zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Usmažte si brambůrky ze slupek
Spouštím video za 5s.

VIDEO: Brambůrky ze slupek

Hodnoceno: 0x
Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na výtečnou lahůdku. Suroviny k její výrobě máte celkem vždy po ruce. "Brambůrky" můžete servírovat jako předkrm s dipem podle vlastní fantazie i jen tak jako křupavou klasiku k vínu a pivu.
do 1 hodiny

Až je ochutnáte, budete litovat každé slupky, která ve vaší kuchyni spadla do koše. Podobně jako semínka z dýní, když se nevyhodí, ale upraží, tak i smažené slupky z brambor jsou lahůdkou opravdu za pár kaček. K tomu jimi zaručeně překvapíte své hosty. Málokoho by asi napadlo, že spokojeně chroupe něco, co obvykle končí v odpadcích.

reklama

Postup

  1. Brambory důkladně opláchneme a klasickým způsobem je oloupeme. Delší kusy slupek pak rozdělíme a všechny vložíme do ledové vody. To proto, abychom z nich vyplavili škrob. Asi po půl hodině slupky vyjmeme a osušíme na čisté utěrce.
  2. Osušené slupky už jenom nasypeme do fritézy nebo rozpáleného oleje na plotně a čekáme, až se opečou. Ze smažených chipsů necháme okapat olej na ubrousku, posolíme je bylinkovou solí a dobře promícháme. Můžete použít i sůl klasickou.

Prima tip: Ideální k takovému smažení jsou slupky z biobrambor. V žádném případě nepoužívejte ty naklíčené.

O tento recept se s námi podělili aktivisté z hnutí Zachraň jídlo. Přečtěte si o nich víc a prohlédněte si reportáž z jejich nedávné akce Hostina pro tisíc:

Tisíc porcí jídla ze surovin, které by jinak skončily v kontejneru

Reportáž: Hody ze zachráněného jídla

reklama