zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou
Autor: Na Talířek.cz - Petra Novotná Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou

Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou a datlovým sirupem

Hodnoceno: 49x
Pohankové palačinky se dělají hlavně ve Francii. Říká se jim crepes. Zkuste je také, je to zdravější varianta palačinek, na které jste zvyklí.
do 30 minut
2–4 porce

Seznamte se s pohankou

Pohanka je jedna z mála obilovin, která neobsahuje lepek. Tudíž je vhodná pro osoby trpící celiakií. Nemocí, která se vyznačuje špatným vstřebáváním lepku, který je součástí běžných obilovin, jako je pšenice, ječmen, žito…

Pohanka posiluje imunitu (vaše tělo odolá snadněji nemocem), pročišťuje a je bohatá na rutin, který léčí cévy, jimiž proudí vaše krev.

reklama

Suroviny (2–4 porce)

Postup

  1. Nejdříve si udělejte těsto. Všechny ingredience – 200 g pohankové mouky, vajíčka, mléko, datlový sirup a máslo – smíchejte dohromady.
  2. Rozšlehejte metličkou v lepivé těsto, tak aby v něm nebyly žádné hrudky, ale zároveň musí být trochu tekuté, a dejte asi na 30 minut odležet do ledničky.
  3. Mezitím si připravte jahodou polevu. Jahody rozmačkejte vidličkou, šťouchadlem na brambory nebo lehce rozmixujte. Přidejte vanilkový extrakt a trochu datlového sirupu. Promíchejte.
  4. Opečte na tenké vrstvě kokosového oleje na pánvičce postupně všechno těsto. Snažte se dělat palačinky co nejtenčí a opečte je z obou stran.
  5. Palačinky naplňte jahodami, přidejte jogurt a zabalte.

Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou  Foto:

Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou  Foto:

Pohankové palačinky s jahodovou omáčkou, foto: Petra Novotná

Na talířek.cz Foto:

Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

reklama

Související témata: palačinky , pohanka