návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Pistáciové sušenky

Hodnoceno: 0x
20 ks porcí
do 30 minut
Pistáciové sušenky
Autor: KitchenStory.cz Pistáciové sušenky
Tyto parádní pistáciové sušenky neobsahují lepek ani laktózu a navíc na jejich přípravu potřebujete jen 4 suroviny! Po upečení jsou na povrchu křupavé a uvnitř vláčné. Díky ořechům skvěle zasytí, a proto se hodí i jako svačinka.

Suroviny (20 ks porcí)

Postup

  1. Troubu zapněte na program horkovzduch a rozehřejte na 170 °C.
  2. Všechny pistácie rozemelte pomocí stolního mixéru a rozdělte je na dvě půlky.
  3. Jednu půlku dejte do větší misky a přidejte k nim mleté mandle, moučkový cukr a bílky.
  4. Pomocí vařečky dobře promíchejte, aby se vše spojilo.
  5. Druhou půlku mletých pistácií použijte na obalování sušenek.
  6. Pomocí čajové lžičky tvořte z těsta hrudky, které obalte v mletých pistáciích a skládejte na plech vyložený pečicím papírem.
  7. Pečte 13 minut do zezlátnutí a nechte vychladnout na mřížce.
Pistáciové sušenky
Autor: KitchenStory.cz Pistáciové sušenky

Kitchen story
Marika a Jiří Kučovi

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Související témata: Sladké