zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vietnamská kuřecí polévka Pho Ga
Autor: kuchařka Bylinky Vietnamská kuřecí polévka Pho Ga

Jednoduchá vietnamská kuřecí polévka Pho Ga

Hodnoceno: 13x
Ve Vietnamu se polévka Pho často podává k snídani. Pokud je pro vás tato představa, jak odstartovat den, příliš dekadentní, klidně si tuto voňavou polévku dejte k obědu nebo k večeři. Ochucený vývar chytře připravte z dvojitého množství, polovinu zamrazte a máte připravený základ pro rychlou a uspokojivou večeři na jindy.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte gril a dejte pod něj asi na 10 minut péci cibuli se zázvorem. Grilujte tak dlouho, dokud nezačnou černat.
  2. Kuřecí vývar přiveďte k varu, vhoďte do něj ogrilovanou cibuli a zázvor, dále koření, cukr, chilli a přilijte rybí omáčku. Nechte 15 minut probublávat. Tento základ si můžete připravit předem a nechat jednotlivé chutě rozvinout. Vývar následně sceďte, nalijte zpátky do hrnce a přiveďte k varu. Přidejte plátky kuřete a vařte mírným varem několik minut, dokud se neuvaří. Poté do vývaru vhoďte nudle a vařte 2 minuty. Dochuťte limetkou. Nakonec polévku ještě ochutnejte, jestli je poměr rybí omáčky a cukru vyvážený.
  3. Pho nalijte do misek, přidejte fazolové klíčky a listy koriandru a hned podávejte.
Vietnamská kuřecí polévka Pho Ga
Autor: kuchařka Bylinky Vietnamská kuřecí polévka Pho Ga

reklama

Bylinky - Lahodné recepty a pěstitelské rady
Judith Hann

Kniha naditá recepty, krásnými fotografiemi a praktickými informacemi o vaření i pěstování bylin je nezbytným průvodcem na cestě za proměnou vašeho jídla s použitím bylinek, které si můžete vypěstovat u vás na zahrádce. Každá sezónní kapitola obsahuje lahodné nápady na jednoduché večeře, mimořádné pečínky, dezerty, zavařeniny a další delikatesy.

Julia Hannová čerpá ze své zkušenosti předsedkyně Společnosti pro byliny, majitelky úspěšné kuchařské školy a celoživotní bylinkářské vášně a svým čtenářům poskytuje klíč k vaření s těmito rozmanitými a všestrannými ingrediencemi.

Vydalo nakladatelství Omega.

Související témata: vývar , pho ga , Polévky , Vietnamská kuchyně