reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Janina kachní paštika
Autor: archiv Gurmet Janina kachní paštika

Janina kachní paštika

Hodnoceno: 0x
Připravit si doma paštiku je možná trochu náročnější, ale ten výsledek... ten tedy stojí za to!
do 2 hodin
1 porce

reklama

Postup

  1. Vepřový bok a polovinu kachních jater nakrájejte na kostky. Osolte a ochuťte roztlučeným nebo rozemletým kořením, promíchejte a umelte na masovém mlýnku. Společně se smetanou, rumem a strouhankou vložte do kuchyňského robota a nástavcem s dvojitým nožem mixujte tak dlouho, až bude směs hladká a propracovaná.
  2. Zbytek kachních jater nakrájejte na nudličky, na rozehřátém oleji je zprudka ze všech stran osmahněte a nechte vychladnout. Švestky, mandle a uzené maso nakrájejte na kousky velké asi 1 cm, osmahlá a vychladlá játra taky. Smíchejte s rozmixovanou masovou směsí.
  3. Troubu rozehřejte na 150 °C. Formu na paštiku (případně obyčejnou formu na srnčí hřbet) vyložte plátky slaniny tak, aby okraje prečnívaly a visely ven. Na slaninu rozetřete směs a důkladne upěchujte, aby uvnitř nezůstaly žádné vzduchové bublinky. Okraje slaniny přehněte zpět přes paštiku, formu zakryjte alobalem, na dvou místech zlehka propíchněte a pečte ve vodní lázni asi 60–75 minut. Pokud máte teploměr do masa, pečte paštiku do dosažení vnitřní teploty 74 °C (jinak zhruba po hodině vpíchněte skrz alobal do paštiky tenkou masovou jehlu, vyčkejte 10 vteřin a po vytažení dotykem na hřbetu ruky sami rozhodněte, zda je jehla horká nebo jen teplá; pokud je horká, můžete paštiku vyndat).
  4. Vytaženou paštiku nechte trochu vychladnout při pokojové teplote. Jakmile je vlažná, přikryjte ji kouskem desky obalené alobalem, zatižte alespoň kilovým závažím (například konzervami nebo sáčky s luštěninami) a uložte do druhého dne do lednice.
  5. Paštiku vyklopte z formy (mužete si pomoci krátkým nahřátím v horké vodě) a krájejte na plátky.

Gurmet  Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vaření už řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama