zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí karamelovo-ořechová zmrzlina
Autor: archiv Mlékárna Kunín Domácí karamelovo-ořechová zmrzlina

Domácí karamelovo-ořechová zmrzlina

Hodnoceno: 0x
Není důvod odpírat si v zimě oblíbenou zmrzlinu. Jen si místo lehkých ovocných sorbetů zkuste připravit poctivou smetanovou zmrzlinu – třeba se zkaramelizovanými ořechy!
do 2 hodin
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Dále potřebujete:

Postup

  1. V rendlíku rozpusťte máslo, přidejte nahrubo nadrcené ořechy a zvolna je opražte, přisypte cukr a míchejte, dokud nezačne hnědnout. Zalijte 50 ml vody, rum a rozvařte.
  2. Mléko se smetanou nalijte do kastrůlku a dejte vařit. Vanilkový lusk podélně rozřízněte a nožem z něj na prkénku seškrabte zrnka vanilky a vmíchejte je do mléka se smetanou. Přidejte i prázdný lusk a vařte asi 5 minut.
  3. V kovové misce vyšlehejte cukr se žloutky do krému. Postupně do nich přišlehejte 10 lžic svařeného mléka a potom pomalu i ostatní mléko se smetanou. Misku s krémem pak posaďte do vodní lázně a míchejte, dokud krém lehce nezhoustne. Když do něj ponoříte polévkovou lžíci, vytáhnete ji a otočíte bříškem nahoru, musí na ní zůstat tenká vrstva.
  4. Základ nalijete do tvořítek na led. Dejte do mrazáku a nechte zmrazit. Kostky zmrzliny rozsekejte v sekacím strojku najemno, přendejte do mísy, přimíchejte ořechy a dejte znovu krátce zamrazit.

reklama