reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Polévka z červené čočky, mrkve a kokosového mléka
Autor: Sweet pixel blog Polévka z červené čočky, mrkve a kokosového mléka

Polévka z červené čočky, mrkve a kokosového mléka

Hodnoceno: 0x
Vyzkoušejte tuto báječnou polévku s nádechem exotiky v podobě kokosového mléka.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve velké hrnci nechte rozpustit máslo. Přidejte olej, cibuli, pórek, kmín, tymián a několik minut vařte, dokud zelenina nezměkne.
  2. Přidejte česnek, mrkev, rajče a rajčatový protlak a vařte 3 minuty. Potom do hrnce nasypte čočku a nalijte 900 ml vody. Přidejte bobkový list, sůl a černý pepř podle chuti. Přikryjte a zvolna vařte asi 20 minut, dokud zelenina a luštěniny nezměknou.
  3. Sundejte z plotny, odstraňte bobkový list a ručním mixérem umixujte polévku. Postupně nalijte kokosové mléko, zvolna ohřejte a dokořeňte.
  4. Podávejte s nakrájenou petrželkou a drceným černým pepřem.

Polévka z červené čočky, mrkve a kokosového mléka  Foto: Sweet pixel blog

Polévka z červené čočky, mrkve a kokosového mléka. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Vyzkoušejte i další skvělé recepty z červené čočky:reklama