zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka
Autor: TZ Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka

Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka

Dnešní várka novinek a tipů v sobě skrývá pět produktů, které stojí za to mít doma. Ať už jsou to výtečné jogurty, svačinka z amarantu, tradiční čočka nebo nádoba na voňavé čaje.
tereza_pankova , 25.09.2018

reklama

Novinky na trhu: káva, kakaové boby nebo slaný snack

Novinky na trhu: káva, kakaové boby nebo slaný snack

Skleněná dóza na čaje

Nebaví vás neskladné krabičky s čaji, kdy je v každé z nich jen pár sáčků a zabírají tak zbytečně moc místa? Pak si skleněnou dózu na čaje Brabantia určitě zamilujete. Dóza totiž nabízí nejen chytrý organizér pro deset sáčků v šesti přihrádkách, ale také díky silikonovému těsnění zůstávají čaje déle čerstvé. Po vyjmutí organizéru nabízí dóza i případné další uplatnění. Potěší také snadným čištěním a lze ji mýt i v myčce. Dóza je stohovatelná, takže ji snadno postavíte na sebe z dalšími dózami Brabantia z této řady, například s dózou na sušenky. K dostání je za 590 korun na e-shopu.

Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka Foto:

Limitovaný selský jogurt Švestky se skořicí

Dny se zkracují, teplota klesá a vy si pochutnáváte na jedinečné kombinaci voňavých švestek se špetkou skořice ve svěžím Selském jogurtu od Hollandie, který je plný prospěšných bakterií BiFi. Aby byla iluze dokonalého podzimního nebo zimního dne dokonána, najdete na kelímku této nové příchutě v limitované edici obrázky s motivy Josefa Lady.

Věděli jste, že první selské jogurty u nás začala vyrábět Karlovarská mlékárna Hollandia? V čem se liší tyto jogurty od ostatních? Především ve způsobu zrání.

Selské jogurty zrají tradičním způsobem v kelímku, pak se do nich přidávají další dobroty. U „limitky“ Hollandie jsou to právě švestky se špetkou skořice. Prostá a lahodná kombinace, které nikdy neodoláte. Navíc je 100 % přírodní. Nejenže si pochutnáte, ale zároveň potěšíte i váš organismus, a to především zažívání. Selské jogurty totiž obsahují prospěšné bakterie Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus.

Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka Foto:

Energie s vlákninou

Hledáte inspiraci pro snídani a svačinu pro sebe nebo svoje děti? Pak vyzkoušejte bio amarantový křehký plátek Crispins od českého výrobce Extrudo Bečice. Křehké plátky jsou vyrobeny hned z několika mouk: amarantové, rýžové a kukuřičné, které doplňuje žlutý hrách. Všechny ingredience jsou v biokvalitě. Výrobek je bez lepku, přidaného cukru a s nízkým obsahem tuku. Naopak chlebíček vyniká množstvím obsažené vlákniny a proteinů. Vychutnejte si jej se zeleninou, pomazánkami nebo s oblohou.

Bio amarantový křehký chléb Crispins zakoupíte za doporučenou cenu od 25 korun v Globusu, DM drogeriích a Country Life.

Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka Foto:

Nezapomínejte na čočku

Čočka je kromě vysokého množství proteinů známá pro svůj obsah železa a dalších látek podílejících se na tvorbě červených krvinek. Jsou jimi stopové prvky mědi a kyselina listová. To je důležité zejména v těhotenství, kdy se tak může stát přirozeným zdrojem těchto látek.

Dále obsahuje vyvážené množství hořčíku, vápníku, fosforu, železa a selenu. Vysoké množství vlákniny dokáže ve střevech vázat cholesterol z jiných potravin, proto je vhodné čočku zařadit do jídelníčku při snaze snižovat přijatý cholesterol.

Vysoký obsah proteinů a malé procento tuku ji předurčuje jako potravinu vhodnou v době dietního režimu a je zároveň vhodná pro diabetiky, a to i přes vysoký obsah sacharidů. Ty se v případě čočky ve střevě uvolňují postupně a nedochází tak k výkyvům v hladině krevního cukru. Čočku od značky Menu Gold seženete ve všech supermarketech za 35 korun. 

Novinky na trhu: dózy na čaj, jogurty nebo amarantová svačinka Foto:

Bezlaktózové jogurty od Hollandie

K jogurtům od Hollandie se ještě vrátíme. Máte v rodině někoho, kdo trpí laktózovou intolerancí, ale zároveň miluje svěží chuť ovocných jogurtů? Už se nemusí omezovat. Tato firma totiž vyrábí bezlaktózové jogurty, které jsou lépe stravitelné, obsahují prospěšné BiFi bakterie a navíc v nich nenajdete žádná umělá aromata, barviva a ani konzervanty.

V chladicích boxech na vás čekají krémové bezlaktózové jogurty ve dvou nejoblíbenějších příchutích – jahoda a borůvka. Co najdete v těchto krémových bezlaktózových jogurtech? Kvalitní mléko z prověřených farem, vybrané voňavé plody (jahody nebo borůvky) a prospěšné bakterie BiFi.

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , novinky , produkty , novinky na trhu , astronomie

reklama

Přečtěte si také