Novinky na trhu: kvalitní šunka, maso bez masa nebo kyperský sýr

Chyběly vám naše novinky a tipy na trhu? Tak tady je máte! :) Kromě jídla máme i tip na nové nádobí.

Beyond Meat: Jak jíst maso bez masa

Je pro vás nepředstavitelné vzdát se masa? Chuť Beyond Meat vám dokáže, že i tak typický masový pokrm jako je burger se dá konzumovat ve veganské verzi a přitom nepřijít o požitek z jídla. Beyond Meat Burger je první burger na světě, který vypadá, připravuje se a chutná jako skutečný hovězí burger. Výhoda je v tom, že „masová” náplň je vyrobena z rostlin, neobsahuje tedy žádné GMO (geneticky modifikované organismy), sóju nebo lepek.

Více proteinů a méně tuku

Beyond Burger je stejně šťavnatý a chutný jako hovězí burgery. Rostlinná alternativa navíc obsahuje ty samé minerály a stopové prvky, které najdeme v hovězím mase.

Chilli šunka nejvyšší jakosti

Pikantní chilli šunka Váhala skvěle doplní obložené talíře při setkání rodiny či přátel. Jde o dozlatova zauzenou šunku nejvyšší jakosti, která je na povrchu krytá tukem. Díky vyváženému poměru masa a tuku je její chuť lahodně šťavnatá. Navíc je povrch této celosvalové šunky posypán chilli kořením, které dodává výrobku jedinečnou a lehce pikatní chuť. Obsah vepřového masa činí minimálně 90 %. Výrobek je bezlepkový a vhodný pro celiaky.

Sýrová lahůdka na gril

Pokud patříte mezi milovníky sýrů, pak by vaší pozornosti neměla uniknout sýrová delikatesa Halloumi od značky Dodoni. Tento polotvrdý pařený nezrající sýr, který je připraven z kombinace kozího, ovčího a kravského mléka, si v kuchyni rychle oblíbíte díky jeho všestrannému využití. Pochutnáte si na něm jak v tepelně upravené variantě, tak za studena. Halloumi má specifickou strukturu a vysokou teplotu tavení. Můžete jej zkusit usmažit, ugrilovat či gratinovat, pokaždé vás jeho chuť potěší.

Kuchyňské náčiní TASTY+

Po úspěšné řadě kuchyňského náčiní Tasty Colours s hravými zářivými barvami představuje Brabantia speciální elegantní kolekci s označením TASTY+, která obsahuje na 70 kusů nástrojů a většina z nich zastane dvě funkce najednou. Kromě moderního designu tak nabízí nová řada také praktičnost, díky které ušetříte během přípravy jídla spoustu času. V nové kolekci tak najdete například naběračku na polévku, která slouží zároveň i jako škrabka, dále špachtli s vidličkou, dortovou servírovací lopatku s ostřím nebo špagetovou lžíci s integrovaným měřicím nástrojem pro dokonalé porcování.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty