návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Fresh festival v Praze přivítal tisíce návštěvníků

Fresh Festival v Praze
Fresh Festival v Praze Autor: archiv
Restaurací FRESH Festivalu Praha 2015 se stala restaurace Spices restaurant & bar. Rozhodli o tom svými hlasy návštěvníci a odborná porota FRESH Festivalu, který se konal od 6. do 7. června v Letenských sadech v Praze.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

FRESH Festival navazuje na úspěšný Apetit festival, který se v Plzni koná už od roku 2011. V Praze se však letos konal poprvé. Oficiálním spolupořadatelem akce se od letošního roku stala televize Prima, a tak se původní název změnil podle kulinářské značky televize na FRESH Festival. „Atmosféra byla i přes horké počasí skvělá. Jsem moc rád, že se nám podařilo gurmánské zážitky a kuchařské hvězdy přiblížit většímu množství lidí, za čtrnáct dní se navíc FRESH Festival koná ještě v Pardubicích,“ láká milovníky dobrého jídla a pití organizátor FRESH Festivalu Martin Nauš.

V Praze se festival odehrával na dvou pódiích, kde diváky nadchli svými kuchařskými show a workshopy známí šéfkuchaři i populární osobnosti.

Fresh Festival v Praze 4 Foto:

Taje svého kuchařského umění jim prozradila foodblogerka Veronika KOKO Kokešová, exotickou kuchyní včetně hadího masa překvapil Petr Koukolíček a svým nenapodobitelným způsobem pobavil Zdeněk Pohlreich, na jehož cooking show se sešlo publikum jako na nějakém rockovém koncertě :) Mezi další hosty patřili například Marcel Ihnačák, Roman Paulus, Jiří Štift, Markéta Hrubešová nebo Ivan Vodochodský. Svou troškou do mlýna jsem přispěla i já a ve workshop stanu jsem ukázala, jak si připravit úžasnou jahodovou bruschettu z letního čísla časopisu Prima Fresh.

Fresh Festival v Praze 3 Foto:

Mezi největší kuchařské hvězdy festivalu patřili Roman Paulus, Zdeněk Pohlreich a Jiří Štift

A tady máte recept na jahodovou bruschettu, kterou jsem si dovolila připravit na workshop stage já:

V obležení davů lidí byly na festivalu stánky jednotlivých restaurací. Dvacet TOP podniků se se svými degustačními menu utkalo o titul Restaurace FRESH Festivalu Praha 2015. Vyhlášení výsledků bylo vrcholem celého festivalu. Pomyslný bronz si odnesl šéfkuchař Marek Hora z japonské restaurace Yamato, na stříbrné příčce skončila restaurace Na Kopci s šéfkuchařem Titem Eliášem a zlato náleží restauraci Spices restaurant & bar pod vedením usměvavého Jiřího Štifta. Podle mě bylo vítězství zcela zasloužené, Spices a Yamato byly pro mě bezkonkurenčně nejlepší, i když jsme si pochutnali i na jiných dobrotách. Například burger s trhaným vepřovým s marockým kořením, grilovaným ananasem a zázvorovou omáčkou z Burger Baru byl skvělý. O nejlepší sladkou tečku se zase postarala restaurace Casserol, jejich čokoládové brownies s chilli a borůvkovou zmrzlinou bylo jednoduše skvostné.

Fresh Festival v Praze 2 Foto:

Výběr degustačních porcí soutěžních restaurací, foto Klára Michalová

Dovolím si ještě malé osobní srovnání. Týden před pražským Fresh Festivalem se konal již tradiční Prague Food Festival, kam jsem se také zašla podívat. Bohužel ceny jídla tam byly až trojnásobné oproti Freshi a výběr restaurací pro mě méně zajímavý. Navíc mě na Letné hodně bavil doprovodný program, kuchařské show vyhlášených šéfkuchařů nepostrádaly vtip (a dokonce i živý překlad pro neslyšící) a celková atmosféra byla velmi uvolněná a příjemná.

Fresh Festival v Praze 5 Foto:

Kuřecí Tikka Masala z vítězné restaurace Spices & bar, foto: Mikuláš Gottwald

Z nabídky 20 pivovarů a minipivovarů vybrali návštěvníci svými hlasy také nejlepší pivo festivalu. Držitelem titulu Pivo FRESH Festivalu Praha 2015 se stal minipivovar U Stočesů, druhou příčku obsadil pivovar Svijany a na třetím místě skončilo Postřižinské pivo.

Fresh Festival v Praze 6 Foto:

Ač to může působit, že jsem přece jen trochu neobjektivní, dovolím si říct, že Fresh Festival byl opravdu velmi dobře organizovaná a povedená akce, kterou si užili návštěvníci i účinkující. Myslím, že taková událost Praze chyběla, a to i přesto, že různých food festivalů je tady spoustu. Kombinace jídel ze špičkových restaurací za velmi férové ceny, výběr zajímavých piv, kulinární show známých šéfkuchařů a to vše na příjemném místě, kde si posedíte ve stínu stromů... Co víc si přát? Já jsem si to s naším Prima týmem užila a doufám, že se s vámi v Praze napřesrok potkáme.

Pokud jsem vás nalákala, ještě letos máte možnost přijet na Fresh Festival do Pardubic, který se koná 20.21. června na Dostihovém závodišti.

Více informací k festivalu na www.freshfestival.cz.

Klára Michalová, šéfredaktorka Prima Fresh

Související témata: Fresh Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama