návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Sedm statečných láká na Chuť Jeseníků

Chuť Jeseníků - Chuďasova jitrnice
Chuť Jeseníků - Chuďasova jitrnice Autor: archiv
Začátkem července odstartoval gastronomický festival Chuť Jeseníků v Branné v rámci jarmarku regionálních značek Jeseníky a Haná. Do čtvrtého ročníku se zapojila sedmička statečných restaurací, které budou nabízet nejlepší pokrmy podle tradičních receptů a z lokálních zdrojů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Samolepku s vidličkou a nožem zapíchnutým vedle Pradědu najdou hosté hor pod Pradědem pouze tam, kde neznají polotovary a náhražky, pečlivě studují nové gastronomické trendy a na talíře servírují jídla podle tradičních receptur a z lokálních zdrojů,“ uvedla Tereza Schreiberová, zakladatelka regionální gastronomické přehlídky.

Až do září bude sedm restaurací v Jeseníkách nabízet kompletní menu, označené v jídelním lístku symbolem festivalu Chuť Jeseníků. Chybět nebudou doprovodné akce v samotných restauracích, exkurze u výrobců a oblíbená spotřebitelská soutěž. Gurmáni nemusí jezdit za lokálními pokrmy, čeká je totiž i gastroshow s prezentací regionální kuchyně ve 12 městech v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, ale i ve třech polských městech.

Chuť Jeseníků

Chuť Jeseníků Na příznivce dobrého regionálního jídla čekají doprovodné akce jako soutěž kuchařů amatérů, kurzy vaření regionálních jídel či exkurze u lokálních výrobců. Mezi zajímavosti patří akce s názvem Šéfkuchaři na výletě. „Půjde o gastronomické večery šéfkuchaře na návštěvě, neboli jedna restaurace vaří v jiném městě v partnerské restauraci své menu. Je to taková vzájemná prezentační akce, při které mohou obyvatelé daného města ochutnat, co vaří za kopcem,“ dodala Schreiberová.

Místní gastronomie se i letos dostane k dětem. Chuť Jeseníků proběhne, stejně jako v předchozích ročnících, také ve školních jídelnách. Novinkou se stanou soutěže pro děti související s jídlem. Odměnou bude návštěva dětského kolektivu v restauraci. Na podporu správného životního stylu i vztahu k regionu vznikne Dětské regionální menu, které budou zapojené restaurace nabízet. Aktuální informace k přehlídce kvalitních, regionálních pokrmů se nachází na www.chutjeseniku.cz

Autor PR, KláraM

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama