zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
3 snadné tipy, jak vylepšit kupovaný hummus
Autor: istockphoto 3 snadné tipy, jak vylepšit kupovaný hummus

3 snadné tipy, jak vylepšit kupovaný hummus

Netroufáte si na domácí, ale ten z obchodu vám ne vždy vyhovuje? Nebo ho jen chcete trochu vyšperkovat? Kupovaný hummus může být chutný, ale někdy to třeba úplně nevyjde. Na vylepšení ale stačí jen několik málo ingrediencí, tak se toho nebojte!
Tereza Pánková , 28.08.2021

reklama

Řecký jogurt

Jemnost a ještě větší krémovost. Ve spojení s řeckým jogurtem získá hummus texturu, díky které si tento tradiční pokrm zamilujete ještě o to víc. Pokud chcete, můžete lžíci jogurtu s hummusem jen smíchat, nebo i rozmixovat v blenderu. A až ho budete servírovat, zakápněte ho olejem a přisypte čerstvé bylinky.

Saláty do sklenice

Saláty do sklenice: Jak je připravit, aby vydržely čerstvé celý týden

Zelenina nebo koření

Máte doma pořádné zásoby cherry rajčat? Stačí je nakrájet na poloviny nebo čtvrtiny, okořenit, zalít olejem, nechat chvíli odležet a poté s nimi ozdobit misky hummusu. Nebo je v celku přendejte na plech vyložený pečičím papírem, dochuťte a krátce opečte v troubě. Upečené dodají hummusu další skvělou chuť.

Pokud nechcete vylepšení nijak extra přehánět, skvěle poslouží i koření. Můžete sáhnout po různých druzích soli, mleté paprice nebo sušených bylinkách.

I hummus můžete snadno vylepšit, stačí trochu pesta.
Autor: istockphoto I hummus můžete snadno vylepšit, stačí trochu pesta.

Pesto

Možná si říkáte, že se hodí jen do těstovin, ale není tomu tak! Pokud máte doma skleničku s bylinkovým nebo třeba jiným ochuceným pestem, například rajčatovým, stačí přidat přibližně lžičku přímo do hummusu a zamíchat. Poté ještě dejte trochu na ozdobu a můžete podávat!

reklama

Související témata: hummus , cizrna , cizrnové recepty , jak na

reklama

Přečtěte si také