reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

3 tipy na zmrzlinárny, které stojí za vyzkoušení
Autor: www + FB 3 tipy na zmrzlinárny, které stojí za vyzkoušení

3 tipy na zmrzlinárny, které stojí za vyzkoušení

Někteří můžou jíst zmrzlinu po celý rok, jiní si naopak musí počkat na lehce teplejší dny. Ať už to máte jakkoliv, naše tři tipy na zmrzlinárny určitě oceníte!
tereza_pankova , 15.05.2018

reklama

Amato

Pietro Amato se narodil v Palermu, kde vystudoval politologii. Po studiích odjel do Irska a pak do Velké Británie, kde strávil několik let. A tam také poznal svou budoucí ženu, Češku Evu. Jejich společné kroky vedly do Čech na pražskou Letnou, kterou si oba zamilovali. A právě ve zdech tehdejší internetové kavárny v Kamenické vznikla dnešní provozovna Gelateria Amato, která funguje už čtvrtým rokem.

Najdete tu prosklenou výrobnu, odkud jejich zmrzliny putují přímo do vitríny. Jako novinku pro tuto sezonu zvolili sérii zmrzlin s květinami a zeleninové variace. Sám majitel se nejvíc inspiruje právě ve své rodné zemi, tedy v Itálii. Rád se někdy nechává ovlivnit i světovými módními „kulinářskými“ trendy, ale samozřejmě zůstává věrný i klasice. Signature zmrzliny letenské zmrzlinárny jsou třeba gorgonzola a vlašské ořechy nebo slaný karamel. Mezi dalšími dezerty najdete také miniaturní kornoutky, ručně dělané nanuky a zmrzlinové dorty.

Heřmanova 61, Praha (vstup z ulice Kamenická)

3 tipy na zmrzlinárny, které stojí za vyzkoušení 3 Foto:

Amorino

Zakladatelé zmrzlináren Amorino jsou Cristiano Sereni a Paolo Benassi, přátelé z dětství. V roce 2002 si splnili sen a začali budovat firmu, která svým zákazníkům nabízí kvalitní italskou zmrzlinu. Nyní najdete jejich pobočky v několika zemích světa a už druhým rokem jednu fungující i v Praze. Jejich zmrzlina je jasně rozpoznatelná díky speciálnímu způsobu servírování – je totiž vrstvena ve slabých plátcích do tvaru efektní růže. Vybrat si můžete z velkého množství smetanových zmrzlin a ovocných sorbetů. Kromě toho nabízejí i kávu nebo speciální kombinace s makronkami.

Malostranské náměstí 24, Praha

3 tipy na zmrzlinárny, které stojí za vyzkoušení 4 Foto:

Rolls Bros

Jestli máte rádi zmrzlinu, rozhodně byste měli vyzkoušet tu ze stánku Rolls Bros. Nemají bohužel kamennou zmrzlinárnu, ale setkáte se s nimi na mnoha food festivalech i jiných akcích. Jejich rolovaná zmrzlina je připravována na místě přímo před vámi a z toho nejlepšího, takže si určitě pochutnáte. Na výběr je ze smetanového, jogurtového a veganského základu, ke kterému si pak přihodíte další tři přísady dle chuti. V nabídce najdete třeba banán, jahody nebo borůvky, ale také věci jako Ferrero Rocher nebo Oreo. Finální vzhled se většinou dotvoří ovocem a polevou. Fantazii se meze určitě nekladou, tak vyrazte!

na různých food festivalech

Nové pobočky Angelata a Crème de la Crème!

Na závěr pro vás máme tipy na nová místa, kde si můžete vychutnat zmrzliny od známých podniků. Už na přelomu roku rozšířila své řady zmrzlinárna Angelato, která otevřela novou pobočku na Břevnově, ale oficiálně začala fungovat až od března. Na rozdíl od předchozích dvou poboček má nyní otevřeno celoročně a nabízí příjemné posezení nejen se zmrzlinou. Stačí dorazit na Bělohorskou 50, Praha 6.

V sobotu 21. dubna otevřela další pobočku také zmrzlinárna Crème de la Crème, hezky v centru na Národní třídě 23, kousek od Národního divadla. Říkají jí zmrzlinový salon a zavítat k nim můžete každý den. K mání tu mají krom jejich oblíbených příchutí i zmrzliny cukrfree!

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , zmrzlina , restaurace , zmrzlinárny , bistra , podnik

reklama

Přečtěte si také