Polévka z bílých fazolí a fenyklu

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Polévka z bílých fazolí a fenyklu  Foto:
Polévka z bílých fazolí a fenyklu
Foto: Sweet pixel blog

Polévky z luštěnin a zeleniny jsou ideální večeře na zimní večery. Jsou zdravé, rychlé a chutnají výborně. Dnešní recept je přesně na jednu takovou. Kromě klasické polévkové zeleniny použijte fenykl, který dá polévce překvapivě dobrou chuť.

Suroviny
olivový olej 1 lžíce
chorizo klobása 2 ks
cibule 1 ks
menší mrkev 2 ks
menší celer 1 ks
fenykl 1 ks
česnek 4 stroužky
sušený tymián 1 lžička
čerstvý rozmarýn 2 snítky
kuřecí vývar 1 l
sůl
bílé fazole 1 konzerva
bageta 1 ks
Postup
1

Ve větším hrnci rozehřejte olej. Přidejte na kolečka nakrájenou klobásu. Restujte asi 5 minut, dokud klobása lehce nezhnědne. Poté přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a dalších 5 minut opékejte.

2

Přisypte na menší kousky nakrájenou mrkev, celer, fenykl, česnek, rozmarýn a tymián. Několik minut za stálého míchání restujte, dokud zelenina nezačne měknout.

3


Nalijte vývar, okořeňte a polévku vařte asi 25 minut. Přidejte zcezené fazole, které ještě pár minut v polévce prohřejte. Podávejte s bagetou.

Polévka z bílých fazolí a fenyklu  Foto: Sweet pixel blog

Polévka z bílých fazolí a fenyklu. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama