zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Neuvěřitelné pyré z hrášku
Autor: Když vaří táta Neuvěřitelné pyré z hrášku

Neuvěřitelné pyré z hrášku

Hodnoceno: 3x
Hrášek je skvělý do polévek nebo jako příloha k masu. Ale zkuste z něj připravit tohle nezvyklé pyré na topinky a budete rázem do této zeleniny zamilovaní. Je to zkrátka neuvěřitelně dobré.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Hrášek spolu s mátou dejte do kastrůlku, zalijte asi 100 ml vody, zakryjte a vařte doměkka. Stačí tak 5 minut. Slejte vodu a přesuňte směs do misky. Přidejte sůl a vše společně rozmělněte vidličkou. Můžete použít i kuchyňský robot a směs rozmixovat, ale lepší je směs připravit ručně.
  2. Do rozmělněné směsi přidejte několik lžic olivového oleje, nastrouhaný sýr pecorino a asi ¾ citronové šťávy. Promíchejte. Pokud je směs příliš tuhá, přidejte olivový olej. Dochuťte solí a čerstvě namletým pepřem.
  3. Krajíčky chleba opečte na pánvi dozlatova a každý potřete rozřízlou stranou česneku.
  4. Na každý krajíček chleba dejte hráškové pyré a navrch položte polovinu koule mozzarelly. Nakonec každou porci zakápněte olivovým olejem, posypte nastrouhaným pecorinem a můžete podávat.

Když vaří táta

Když vaří táta

Martina Polačka můžete znát z televizního pořadu Když vaří táta. Ve stejnojmenné kuchařce najdete více než sto jednoduchých a vyzkoušených receptů, které se hodí pro všechny příležitosti.

A co víc, Martina baví vařit s dětmi. Objevte spolu s ním vášeň ke gastronomii nejen ve svém, ale i v dětském srdci. Vařte, a hlavně se u toho bavte!

reklama