zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger
Autor: TZ + Facebook Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger

Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger

Už jste slyšeli o nové restauraci na Hradě, libeňském baru nebo nové burgrárně kousek za Prahou? Jestli ne, určitě si projděte naše další tipy na nová místa k návštěvě. Tentokrát nezůstaneme jen v Praze. :)
tereza_pankova , 14.08.2018

reklama

Kuchyň na Hradě

Na Pražském hradě, v Salmovském paláci Národní galerie Praha, se otevřela Kuchyň. Šéfkuchař Marek Janouch v ní vaří česká jídla inspirovaná šlechtickou kuchyní a hosty vybízí, aby zbystřili smysly. Co je dnes dobrého? U plotny s hrnci nadzvedněte pokličku, přivoňte si a podívejte se, co je navařeno. K obědům a večeřím o několika chodech, hotovce dne a pečlivě ošetřenému pivu podle výčepních z Lokálu se na terase podává impozantní výhled na celou Prahu. Jídla jsou inspirována recepty a postupy ze starých kuchařských knih, podle kterých se vařilo v palácové kuchyni už od 16. století. Do Kuchyně na Hradě mohou hosté přicházet od oběda až do pozdních nočních hodin a užít si tak noční výhled na Prahu.

Hradčanské náměstí 186/1, Praha 1

Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger Foto:

BER.LIN bar

Nový podnik kousek od I. P. Pavlova spojuje koktejlový bar, karaoke a příjemné venkovní posezení. Něco takového je v centru města relativně vzácné (i když, výjimky se také najdou). V BER.LIN baru můžete vyzkoušet celou řadu klasických i netradičních koktejlů, pivo nebo jiné pochoutky. Letní terasa je vhodnou volbou především v horkých dnech, kde si můžete vychutnat nejen osvěžující drinky, ale také nějaké to jídlo – avokádový toust nebo třeba smoothie bowl.

Lublaňská 646/59, Praha

Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger Foto:

Long Island Libeň

Relativně nedávno vznikl i nový letní bar, Long Island, který se nachází mezi řekami Rokytkou a Vltavou. Ideální místo pro odpolední posezení – areál slouží jako sluneční lázně, rybářská základna nebo místo, kde můžete poklidně odpočívat s vaším oblíbeným drinkem. Vstup k baru je po lávce naproti Löwitovu mlýnu.

U Českých loděnic, Praha

Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger Foto:

Nebeskrám 

I rychlé a levné jídlo může chutnat skvěle – to je heslo bistra Nebeskrám, nového projektu majitelů známé restaurace Nebespán, na náměstí v Kašperských Horách. V kuchyni jsou dva nadšení kuchaři, jeden ze Slovenska a druhý z Francie, takže místní jídlo má určitě šmrnc: ať už se jedná o houbové ragú, bramborové placky se zelím, nejrůznější wrapy, nebo saláty v tortillách či domácí limonády. Vše je připraveno přímo vám do ruky a na dobrotách si pochutnáte u bistro stolku před Nebeskrámem. Vše můžete završit nákupem produktů z okolních farem.

náměstí, Kašperské Hory

Nová místa k návštěvě: česká kuchyně, moderní street food nebo poctivý hamburger Foto:

Burger Box

V Říčanech už se jedno burger bistro objevilo, přímo v ulici Černokostelecká, ale po určité době ho nahradila restaurace s vietnamskou kuchyní Mr. Pho. Milovníci burgerů ale nemusejí truchlit, ve městě nově otevřel Burger Box. Jejich heslo je FAST FOOD BUT GOOD FOOD – servírují rychlé občerstvení, ale zakládají si na kvalitních surovinách. Hovězí maso mají z farmy od firmy Meatpoint z Krušných hor a párky pro hot dogy odebírají z Tismic. V nabídce najdete pět burgerů, tři hot dogy, hranolky a cibulové kroužky.

Černokostelecká 799/130, Říčany

Připravila Tereza Pánková 

reklama

Související témata: tipy , restaurace , novinky , kam za jídlem , nové podniky , nová místa , bistra , astronomie

reklama

Přečtěte si také