Novinky na trhu: rostlinné sýry, elektronická odměrka nebo dětské olivové oleje

Další trojice do naší sbírky gastronomických novinek. Tentokrát si na své přijdou milovníci rostlinných chutí, představíme vám nevšední specialitu pro vaše děti a také ukážeme vychytávku, se kterou půjde pečení krásně od ruky.

Rostlinné sýry Tudlee od mléčných nerozeznáte

Leckdo by tipoval, že zastáncům rostlinné stravy bude chybět hlavně maso, ale jsou to sýry, které v jídelníčku zoufale scházely. Doba a technologie se naštěstí posunuly dopředu a rostlinné alternativy sýrů existují v bločku i jako plátky, například od české značky Tudlee. Nejen zastánci rostlinné stravy, i lidé s alergií na laktózu nebo fanoušci zdravého jídelníčku jsou překvapeni, jak skvělou chuť nabízejí – jsou prakticky k nerozeznání oproti těm z živočišného mléka.

Rostlinné sýry Tudlee se vyrábějí přirozeně bez lepku, laktózy, sóji, palmového oleje a geneticky modifikovaných potravin. Jejich hlavní složkou je kokosový olej a mají novou recepturu, jejíž součástí je rostlinný protein z fava fazole, v jehož chuti není ani náznak mdlého proteinového aroma.

Praktická elektronická odměrka

Na rychlé zvážení mouky, cukru, másla a dalších přísad v kuchyni se hodí praktická elektronická odměrka. Váží až do 300 gramů a funguje na baterku. Je tak skvělým pomocníkem třeba na cestách nebo v malé kuchyni.

Elektronická vážicí lžíce od značky Tescoma se hodí do každé kuchyně. Pohodlně s ní odvážíte jakékoli přísady až do váhy 300 gramů s přesností na jednu desetinu. Zkušené kuchařky a pekařky ocení dovažovací vlastnost, díky které můžete postupně přidávat a vážit více ingrediencí. Vážicí lžíce funguje na baterku, takže se skvěle uplatní i na cesty nebo ve ztížených podmínkách. Pro zajištění maximálně přesného vážení je ideální, aby byla lžíce položená na stole.

K sehnání například na Dortisimo.

Dětské olivové oleje

Olivový olej pro děti ze španělské farmy Nobleza del Sur i Casitas de Hualdo je speciálně vyroben pro vybíravé dětské jazýčky. V obou případech jde o kupáž, tedy o směs několika olivových odrůd. Chuť oleje je vyladěna tak, aby nebyl příliš výrazný a byl spíše krémovitý. Oba oleje lze používat již od prvních příkrmů. Nejdříve přidáváte po kapičkách a postupně zvyšujete denní dávku. Olej Casitas de Hualdo je vyroben ze čtyř olivových odrůd – Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla a to přesně v takovém poměru, aby převládlo ovocné aroma a do popředí vystoupila chuť zelených jablek, rajčat a banánů. Olej je krásně jemný a krémovitý, ideální v podstatě v kombinaci s jakýmkoliv dětským pokrmem. Skvělý je ale s ovocem, ať už nakrájeným na tenké plátky jako carpaccio a posypaným opraženými oříšky, nebo jako dochucení ovocného salátu.

Olej z farmy Nobleza del Sur je kupáží odrůd Arbequina a Picual. Jemná a krémovitá Arbequina převládá a udává hlavní tón chuti a aroma. Pravda, v porovnání s Casitas de Hualdo je sice trošku štiplavější s lehkými travnatými tóny, to ale vůbec nevadí, děti si alespoň začnou zvykat na výraznější chuť.

Lahvičky obou olivových olejů jsou prezentovány tak, aby malé strávníky oslovily i co do designu, a tak se děti mohou kochat krásnými veselými a barevnými obrázky. Ti trošku větší se pak časem rádi obslouží sami, aby si z krásné lahvičky dochutili krémovou polévku nebo zakáply salát.

Ať už si z nabídky OLIVUM vyberete olivový olej pro děti NOBLEZA DEL SUR nebo CASITAS DE HUALDO, určitě nešlápnete vedle. Obě španělské farmy sklízejí olivy nejen na tento olivový olej výhradně v říjnu, kdy jsou olivy v nejlepší kondici a obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty