Mixér: proteinové trio domů i na cesty

Proteiny najdete v klasických surovinách i dalších produktech. Dnes pro vás máme několik tipů, které ocení například sportovci. Tak pojďme na to!

Super mysli

Protein & Quinoa

Pod pojmem výživná strava si už dávno nemusíte představovat pouze jídelníček s potravinami, které zrovna nepatří mezi vaše favority. Výživné mohou být i produkty, na kterých si skutečně pochutnáte. Do proteinové nabídky společnosti Emco se nově zařadilo Super mysli protein & quinoa. Jelikož se bílkoviny v těle neukládají do zásoby, je potřeba je pravidelně doplňovat ve stravě. A právě toto křupavé mysli je plné superfood s přirozeně se vyskytujícími bílkovinami, které naše tělo potřebuje. Dohromady obsahuje až 18 % rostlinného proteinu z quinoy, ovesných vloček a sóji, proto vás taková snídaně ideálně zasytí. Žádný palmový tuk ani přidaná barviva.

Breyers Delights – proteinová zmrzlina

Teplé jarní dny už pomalu klepou na dveře, takže chuť na zmrzlinu stoupá. Milujete ji, ale po zimě myslíte spíš na to, které cvičení si vybrat a kolik kilometrů musíte uběhnout? Pak nezoufejte, právě pro vás je Breyers Delights, sen každého milovníka dobré zmrzliny, ale i těch, co dbají na zdravý životní styl. Zmrzlina obsahuje jen 310–360 kalorií v jednom kelímku (2x až 3x méně než jiné zmrzliny). Má také o 30 % nižší obsahu cukru (v porovnání s podobnými zmrzlinami) a vysoký obsah proteinu. Je tak nejen ideálním mlsáním, ale i perfektní svačinkou pro doplnění energie po tréninku nebo jakékoli jiné fyzické aktivitě. Přes veškeré tyto „zdravé“ výhody si zmrzlina zachovává báječnou chuť. Vybírat si můžete z příchutí slaný karamel, malina, čokoláda nebo cookies (s opravdovými kousky sušenek).

Můj bílek

Vaječný bílek je z pohledu výživových hodnot téměř dokonalá superpotravina, ale přece jenom má jednu vadu. A tou je jeho nepraktičnost. Ruku na srdce: představa rozbíjení vajec a oddělování bílků od žloutků není příliš lákavá. Díky moderním technologiím jsou ale na našem trhu výrobky, které umožňují snadné a jednoduché použití bílku. K těm patří také Můj bílek, sušený vaječný bílek, který neobsahuje skutečně nic navíc, žádnou chemii ani obávaná „éčka“, je rovněž zbavený cukrů. Prodává se v praktických sáčcích, v jednom se nachází 10 kusů vaječných bílků.

Díky tomu je možné si jej vzít kamkoliv, ať už do práce nebo na cesty a přidat všude tam, kde potřebujete zvýšit podíl bílkovin. Nejedná se o dochucený shake, spíše o základ plnohodnotného a zdravého jídla. Můj bílek můžete přidat například do smoothie, případně z něj po přidání vody udělat omeletu, zapéct se zeleninou či z něj udělat lívance. Jeho velkou výhodou je také neutrální chuť, která nepřebíjí další ingredience!

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty