zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Naložený hermelín s houbami a kapustou
Autor: David Turecký pro Naložto Naložený hermelín s houbami a kapustou

Naložený hermelín s houbami a kapustou

Hodnoceno: 0x
Naložit hermelín můžete na spoustu způsobů, záleží jen na vaší fantazii a chuťových preferencích. Pokud hledáte inspiraci a chcete vyzkoušet něco nového, co třeba tuhle chuťovku s houbovou tapenádou a podušenou kapustou? Ideálně se hodí pro podzimní období a určitě vás nadchne!
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Nejdříve si připravte tapenádu. Houby očistěte a nakrájejte nadrobno. Mezitím si poduste a zpěňte najemno nakrájený špek, cibuli a nakrouhanou kapustu. Přidejte houby a duste ještě asi 10 minut. Jakmile houby změknou, zalijte sójovou omáčkou, okořeňte, ale nesolte. Sundejte z plotny a nechte vychladnout.
  2. Poté si připravte hermelíny, které podélně rozkrojte a potřete z jedné strany tapenádou, z druhé strany protlakem a znovu přiklopte. Oloupanou cibuli nakrájejte na kolečka, česnek na plátky. Sýry střídavě vkládejte do sklenice, spolu s ostatními ingrediencemi. Nakonec zalijte rostlinným olejem a nechte 2 dny uležet v pokojové teplotě. Uchovávejte v chladu.
Naložený hermelín s houbami a kapustou
Autor: David Turecký pro Naložto Naložený hermelín s houbami a kapustou

reklama

Naložto
Daniela Turecká

Někdo si recepty píše do šuplíku, někdo je uzamyká do sklenice, a to by byla vlastně škoda…. Ať už je dno sklenice naplněno méně či více,  nebylo by to ono, kdybyste si recepty dobře uleželé nemohli sami vyzkoušet a hlavně, a to je důležité, taky je ochutnat. 

Proto pro Vás Daniela, autorka nakládacích kuchařek Nalož to a Nakládačka na večné časy, přichystala tak trochu jiné, neotřelé koštovačky ze skla, které se do kuchařek třeba nevešly, ale byla by to škoda, si je syslit doma…

A když už se do nakládání pustíte, můžou se vám hodit sklenice, štítky, provázky a další stylové proprietky, které najdete na webu Naložto.