Brownies z kvásku

Moje hodnocení
8x

Brownies z kvásku a ještě navíc s arašídovým máslem a ořechy. No to je snad naprostý sen! Už jste si připravili vše, co k pečení potřebujete? Pokud ano, pusťte se do toho!

8 porcí
60 minut
americká

Suroviny

Na ozdobu

Postup přípravy

  1. Předehřejte si troubu na 180 °C (160 °C horkovzduch). Připravte si malý pekáč či formu o průměru cca 23 cm a vyložte je pečicím papírem.
  2. Čokoládu rozlámejte na kostičky a spolu s máslem nechte rozpustit v malém rendlíku tak, aby se obě ingredience hezky propojily. Jakmile se tak stane, dejte rendlík okamžitě z plotýnky.
  3. Stranou si v misce ušlehejte 3 vejce s cukrem a ¼ lžičky soli v mazlavou světlou hmotu. Volte množství cukru dle % čokolády. (Pokud zvolíte 70% čokoládu, dejte 190 g cukru. Pokud budete mít 85% čokoládu, dejte 200–210 g cukru.)
  4. Přimíchejte vanilku, 40 g kakaa a následně i kvásek s vychladlou čokoládou. Elektrickým mixérem důkladně promíchejte. Jakmile bude těsto kompaktní, přendejte jej do pekáče.
  5. Pokud chcete, těsto ozdobte arašídovým máslem a ořechy. Vložte ihned do trouby.
  6. Pečte přibližně 25–30 minut. Kontrolujte propečenost špejlí. Je důležité, aby těsto zůstalo ještě lehce mokré, ale zároveň by nemělo zůstat na špejli.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

P&G Foodies

P&G Foodies P&G Foodies

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.


Přečtěte si také

Recepty