reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Správně fungující zažívání
Autor: Thinkstock Správně fungující zažívání

Víme, jak nastartovat metabolismus! Zn. Ihned

Správně fungující zažívání je jedním z klíčů k životní pohodě. Pokud u vás „nešlape“ vše tak, jak má, hledejte pomoc u následujících potravin.
klaram , 27.12.2016

reklama

Cuketa

Obsahuje malé množství kalorií, díky čemuž je skvělou součástí nízkoenergetické diety. Zrychluje peristaltiku střev a pomáhá tělu zbavovat se jedovatých látek a kyselin.

Fíky

Léčivé plody jsou skvělým pomocníkem při mírnější zácpě – díky obsahu nerozpustné vlákniny usnadňují průchod jídla střevy. Najdeme v nich také štědré množství rozpustné vlákniny, která snižuje hladinu cholesterolu.

Správně fungující zažívání 5 Foto: Thinkstock

Grapefruit

Obsahuje enzymy, které povzbuzují látkovou výměnu. Voňavé jižní plody jsou vhodnou součástí redukčních diet, čistí střeva a stabilizují střevní mikroflóru.

Správně fungující zažívání 4 Foto: ThinkstockChřest

Jarní lahůdková zelenina je známým přírodním lékem proti ochablosti střev a zácpě. Podporuje vylučování kyselin z těla a bojuje proti zadržování vody v organismu.

Kokosový olej

Exotická pochoutka je známá především díky svým antibakteriálním účinkům, kromě toho však urychluje trávení a podílí se na správné činnosti metabolismu.

Správně fungující zažívání 2 Foto: ThinkstockOkurka

Pravidelná konzumace lahodné zeleniny usnadňuje čištění střev, napomáhá ke snižování tělesné hmotnosti a zbavuje tělo jedovatých zplodin.

Lněná semínka

Zařadíte-li do jídelníčku celá semena, očistíte trávicí trakt a zrychlíte zažívání. Naopak rozdrcená semínka vám poslouží jako zdroj mnoha cenných a zdraví prospěšných látek.

Semínka Chia

Vynikají hydrofilními vlastnostmi (výborně na sebe váží vodu), urychlují hubnutí a oddalují pocit hladu. Jako bonus obsahují velké množství antioxidantů a minerálních látek.

Správně fungující zažívání 3 Foto: Thinkstock

Autor: Nela Kučerová, Foto: Thinkstock

reklama

Související témata: hubnutí , metabolismus

reklama

Přečtěte si také