reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ostravské bistro Pelmeški
Autor: facebook Ostravské bistro Pelmeški

Tipy na ostravské podniky, kde ochutnáte pelmeně nebo burgery

Bydlíte v Ostravě, případně se do tohoto města v dohledné době chystáte? Pak určitě oceníte tipy na zajímavé podniky! Dnes pro vás máme první tři – místo, kde můžete ochutnat pelmeně nebo vareniky. Bistro, kde vás zaujme jídlo, ale očaruje i samotné prostředí. Nebo podnik, kde si na své přijdou milovníci vepřového!
tereza_pankova , 05.10.2018

reklama

Pelmeški

Ostravský podnik Pelmeški najdete v ulici Českobratrská, kousek od Janáčkovy konzervatoře. Otevřeno mají ve všední dny od 10.30 do 18.00 a pochutnat si tu můžete na velice oblíbeném pokrmu – pelmeních. Pelmeně jsou národním jídlem Ruska, ale i sousedních zemí. K nim pak můžete přihodit pár vareniků, třeba s tvarohem a jahodovým přelivem.

Českobratrská 22, Ostrava

webové stránky

HogoFogo bistro
Autor: hogofogobistro.cz HogoFogo bistro

HogoFogo bistro

Naším druhým tipem je HogoFogo bistro, které se přestěhovalo do impozantního historického domu na Sokolské třídě. Majitelé mají vřelý vztah ke gastronomii; mají rádi jídlo, víno, dobré pivo, dobře připravený drink, s péčí připravenou kávu... domácí pečivo a čerstvé sezonní suroviny. Otevřeno mají také pouze ve všední dny od 11.30 do 22.00. Pochutnat si tu můžete na menu a la carte, kde najdete burgery nebo žebírka. K dispozici vám ale je i týdenní nabídka, v té aktuální mají například morkovou kost jako předkrm, veganský krém z mrkve a manga nebo guláš z hlívy ústřičné.

Sokolská třída 6, Ostrava

webové stránky

Bistro Vaše prasátko
Autor: facebook Bistro Vaše prasátko

Vaše prasátko

Dnešní tipy jsou hodně masové, tak se příště zaměříme na vegetariánské podniky, nicméně ten dnešní a zároveň poslední se jmenuje Vaše prasátko. Z názvu je trochu patrné, že hlavní surovinou bude pravděpodobně maso. Toto bistro s netradičním názvem najdete ve Stodolní ulici a smlsnete si tu na trhaném vepřovém v houskách, bulkách nebo toustech. Tak vyražte!

Stodolní 3, Ostrava

webové stránky

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy na podniky , restaurace , bistra , pelmeně , Burger , strava , podnik

reklama

Přečtěte si také