Inspirace na rychlé večeře od pondělí do pátku

Inspirace na rychlé večeře od pondělí do pátku Foto:
Inspirace na rychlé večeře od pondělí do pátku
Foto: All

Pokud každý den vaříte večeře pro rodinu, určitě znáte ten pocit zoufalství, kdy nemůžete přijít na to, co vlastně vařit. Přitom receptů na chutná a rychle připravená jídla je spoustu, stačí si na ně jen vzpomenout nebo se nechat inspirovat naším výběrem na celý týden.

Možná také stále dokola "točíte" pár receptů, které jsou rychle hotové a máte u nich jistotu, že děti, potažmo partner nebudou remcat a nají se. Pro zapálené kuchařky a kuchaře je ale tohle vaření stále stejných jídel poměrně otrava. Nebojte se občas vybočit ze zaběhnutých kolejí a vyzkoušejte něco nového!

Dobrým tipem je vytvoření seznamu prověřených jídel (ideálně v mobilu, aby byl stále při ruce), do kterého můžete v případě útlumu inspirace nahlédnout.

Vyzkoušejte některý z našich tipů, třeba se stane vaší rodinnou stálicí:

PONDĚLÍ:

Polozapomenutý recept, který ale spousta dětí miluje. Vyzkoušejte to na těch svých a pro partnera přidejte osmaženou klobásku.

Recept

Květákový mozeček s klobásou  Foto:

Květákový mozeček s klobásou

Květákový mozeček se dříve připravoval velmi často, ale poslední dobou z našich talířů téměř vymizel. Což je škoda, jídlo je to velmi chutné, rychle hotové a zdravé....

ÚTERÝ:

Kuřecí prsa jsou velmi vděčná. Chuťově neutrální maso můžete kombinovat s výraznými omáčkami, výhodou je jeho velmi rychlá příprava. 

 

Recept

Kuře s bobkovým listem a petrželkou Foto:

Kuře s bobkovým listem a petrželkou

Vyzkoušejte kuřecí maso trochu jinak a naplňte ho nádivkou. Dokonalost chuti dovrší jemná omáčka.

STŘEDA:

Toto je ideální recept pro chvíle, kdy pro rodinu vaří chlap :) Použijte kupované pita chleby a obložte je jako pizzu tím, co máte rádi. Děti budou nadšené a všichni si pochutnají! A skoro bez práce... 

 

Recept

Vaječná pizza z pita chleba  Foto:

Vaječná pizza z pita chleba

Tento recept si přidejte do své sbírky nápadů na rychlé večeře, kterými potěšíte celou rodinu. Blesková pizza, u které si nemusíte lámat hlavu s těstem... Obložte ji tím,...

ČTVRTEK:

Hustá polévka s těstovinami je vděčná a jako večeře bohatě postačí. Navíc jí můžete uvařit velký hrnec a druhý den si ji vzít k obědu do práce. 

 

Recept

Zeleninová polévka s těstovinami  Foto:

Zeleninová polévka s těstovinami

Tato verze Minestrone di verdure je ovlivněna polévkami z Lombardie a Ligurie, ale podobné recepty (a někdy překvapivě odlišné) najdete po celé Itálii. Do většiny...

PÁTEK:

Obecně máme ryb v jídelníčku málo a je to škoda, i z toho důvodu, že jejich příprava je velmi snadná a rychlá. Zkuste třeba tento Asií inspirovaný recept.

Recept

Losos s nudlemi a teriyaki omáčkou Foto:

Losos s nudlemi a teriyaki omáčkou

Chutná večeře připravená do půl hodinky není žádný problém. K takovým rychlovkám patří i tyto rýžové nudle s lososem a skvělou teriyaki omáčkou!
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama