Poznejte a ochutnejte Polsko v Praze!

Poznejte a ochutnejte Polsko 1 Foto:
Poznejte a ochutnejte Polsko 1
Foto: archiv

Láká vás nahlédnout pod pokličky mistra kuchaře, který vařil reprezentacím Řecka, Polska a Ruska na EURO 2012? Rádi byste bez dlouhého cestování okusili speciality našich severních sousedů? Na jednom místě nasbírali cenné rady a zajímavé tipy, jaké cíle v Polsku neminout?

Tak si rozhodně nenechte ujít Dny polské kuchyně a kultury v pátek 26. 9. od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. 9. od 10 do 17 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3.

Třetí ročník této oblíbené, zdarma přístupné akce nabídne kulinářskou show šéfkuchaře Zbygniewa Kozlika, ochutnávky a prodej polských delikates, prezentace měst Gdaňsk, Tarnov i dalších turisticky zajímavých míst z celého Polska a mnoho dalších atrakcí. A také autentické hudební zážitky! Na pódiu se vystřídají polské kapely Dagadana a Buraky. Dagadana posluchačům nabídne nevšední spojení jazzu, elektroniky, polské a ukrajinské lidové muziky, vratislavská folková formace Buraky zahraje tradiční lidovou hudbu různých stylů a zvuků v moderním, dynamickém aranžmá. Průvodcem Dny polské kuchyně a kultury bude Mojmír Maděrič.

Poznejte a ochutnejte Polsko 2

Poznejte a ochutnejte Polsko 3Ráda bych pozvala širokou veřejnost poslední zářijový víkend na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad, kde si budou moci naši čeští sousedé během ochutnávek polských delikates udělat vlastní názor na polskou gastronomii, i když třeba v Polsku ještě nikdy nebyli. Představí se také turistické regiony, náš šéfkuchař rád odpoví během své show na jakékoliv dotazy týkající se polské kuchyně, a to vše za doprovodu zajímavých polských kapel,“ srdečně zve velvyslankyně Polské republiky v České republice Grażyna Bernatowicz.

Jsme rádi, že po úspěšných Latinskoamerických dnech a Dnech slovinské gastronomie přivítá náměstí Jiřího z Poděbrad naše blízké sousedy. Právě Polské dny na zdejším náměstí mohou připomenout, že krásné lokality se dají najít nejen ve vzdálených destinacích, ale i v zemích v naší bezprostřední blízkosti," dodává starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Organizátory Dnů polské kuchyně a kultury jsou městská část Praha 3, Polský institut v Praze, Velvyslanectví Polské republiky v Praze, Ministerstvo zemědělství a rozvoje venkova Polské republiky, Dolní Slezsko a Agencja Rynku Rolnego.

Autor: PR, KláraM

Videa

reklama

reklama