zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Asijské nudle se zeleninou s Kikkoman sójovou omáčkou
Spouštím video za 5s.

Více času doma. Více času na vaření. Připravte si rychlé asijské nudle se zeleninou s Kikkoman sójovou omáčkou

Hodnoceno: 8x
Asijská kuchyně je přímo zásobárnou rychlých a zdravých receptů, které v této době určitě oceníte. Příprava je velmi jednoduchá a výborný oběd snadno uvaříte do 15 minut. Nebojte se ani neobvyklých kombinací, v módě je fusion, kdy se kombinují různé kuchyně, v tomto případě se potkává Asie s Itálií a výsledkem jsou výtečné nudle se zeleninou, prémiovou sójovou omáčkou a parmazánem.
do 30 minut
2 porce

Další nápadité recepty s asijským švihem najdete v našem speciálu:

reklama

Postup

  1. V misce dobře prošlehejte omáčku ze sladkého vína, medu a Kikkoman sójové omáčky.
  2. Shirataki nudle dejte do cedníku a důkladně je propláchněte pod studenou vodou. Vložte je do vroucí osolené vody a vařte 1 minutu, poté je slijte.
  3. V pánvi nebo woku rozehřejte lžíci olivového oleje. Přidejte uvařené nudle a přilijte 2/3 připravené omáčky. Restujte společně asi 3 minuty, poté nudle rozdělte na dva talíře.
  4. Do pánve vlijte lžíci olivového oleje a přihoďte papriku, lilek a cuketu nakrájené na silnější nudlíčky a hlívu natrhanou na proužky. Restujte 3–4 minuty, až zelenina trochu změkne. Poté přilijte zbylou 1/3 omáčky a glazujte ještě asi minutu. Med v omáčce na zelenině krásně zkaramelizuje a sójová omáčka dodá barvu.
  5. Hotovou zeleninu rozdělte na nudle a vše posypte nastrouhaným parmazánem.

PRIMA TIPY: Shirataki nudle jsou nízkokalorické nudle z konjakového kořene, obsahují jen 8 kalorií na 100 g. Seženete je na internetu nebo v asijských obchodech. Tento recept ale můžete připravit s jakýmikoli oblíbenými nudlemi. Hodí se rýžové i skleněné nudle, stejně jako vaječné ramen nudle nebo silnější udon nudle.

Sladké víno Shaoxing je čínské víno na vaření, které běžně seženete v dobře zásobených vietnamských večerkách a všech asijských obchodech. Jeho obdobou je japonské nasládlé rýžové víno mirin. Pokud je neseženete, můžete použít kapku portského nebo sherry.

Asijské nudle se zeleninou s Kikkoman sójovou omáčkou
Asijské nudle se zeleninou s Kikkoman sójovou omáčkou

reklama