zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Skořicové šneky s ořechy
Autor: FOODLOVER.CZ Skořicové šneky s ořechy

Skořicové šneky s ořechy

Hodnoceno: 4x
Můžete je péct i odděleně, ale je mnohem lepší šneky péct v dortové formě tak, že se jeden druhého dotýkají, když nakynou. Jsou totiž nakonec mnohem měkkčí, než když se peče každý zvlášť.
nad 2 hodiny
6–8 porcí

reklama

Suroviny (6–8 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Postup

  1. Mléko ohřejte (musí být jen vlažné), do hrníčku vedle trochu odlijte, přidejte lžičku cukru a rozdrobte kvasnice. Na teplém místě nechte stát 10 minut. Mezitím do mísy nalijte zbylé mléko, prosijte mouku, přidejte žloutek, cukr, rozehřáté máslo, sůl a nakonec i vzešlý klásek.
  2. Vařečkou vše dobře prohněťte, potom vyklopte na lehce pomoučněný vál a hněťte do té doby, až se těsto přestane lepit. Pokud by bylo třeba, přidejte ještě trochu mouky, ale opravdu opatrně, upečené šneky jsou potom tvrdé. Těsto se přestane po čase lepit, když je dobře propracované. Nechte ho v olejem vymaštěné míse kynout asi hodinu (mělo by zdvojnásobit svůj objem).
  3. Vykynuté těsto rozválejte na obdélník, potřete rozehřátým máslem, posypte skořicí, cukrem, rozinkami a ořechy. Plát pevně stočte do rolády a nakrájejte ostrým nožem, vyskládejte s menšími rozestupy do dortové formy a nechte ještě 20 minut kynout.
  4. Pečte v troubě vyhřáté na 200 °C asi 10 minut.

Skořicové šneky s ořechy  Foto:

Skořicové šneky s ořechy  Foto:

Skořicové šneky s ořechy                                                                     Foto: FOODLOVER.CZ

Kdo je Foodlover.cz ?

FoodloverJmenuju se Tereza Sychrová a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, advokátní koncipientka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

reklama