zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ovesná kaše s horkým ovocem
Autor: Nejez blbě / Karolína Fourová Ovesná kaše s horkým ovocem

Perfektní způsob, jak odstartovat den: Ovesná kaše s horkým ovocem

Hodnoceno: 2x
Začít den teplou snídaní je obzvlášť v zimě velmi příjemné. Kaše z ovesných vloček vás na dlouho zasytí a díky své přirozené sladkosti i ukojí mlsnou. Navíc mlsáte zdravě, zvlášť když kaši doplníte ovocem, oříšky nebo semínky. Granola kaši ozdobí a zároveň jí dodá křupavost. Občas se ozývají hlasy, že vločky vařené v mléce se špatně tráví, ale důvodem bývá spíš nesnášenlivost mléka než tato kombinace. Ta je totiž výživově mnohem hodnotnější, obsahuje komplexní sacharidy, bílkoviny, vápník a vlákninu.
do 30 minut
1 porce

reklama

Postup

  1. V rendlíku povařte ovoce s vodou, aby se ohřálo, ale nerozvařilo. Odstavte a zakryjte pokličkou, aby ovoce nevychladlo. 
  2. Vločky vsypte do kastrůlku, zalijte mlékem a lehce osolte. Za občasného míchání přiveďte k varu, snižte teplotu a povařte 1–2 minuty do zhoustnutí. 
  3. Kaši dejte do misky a podávejte s rozvařeným ovocem, ořechovým máslem a granolou. 

PRIMA TIP: Kaši zjemněte lžící bílého jogurtu, vmíchejte do ní tvaroh, nebo ji připravte s rostlinným mlékem. Zkoušet můžete také různé druhy vloček.

Ovesná kaše s horkým ovocem
Autor: Nejez blbě / Karolína Fourová Ovesná kaše s horkým ovocem

reklama

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete
Karolína Fourová

Výživa člověka se stala jedním z nejkontroverznějších témat poslední doby. Díky internetu a sociálním sítím, kde má možnost sdílet kdokoliv cokoliv, a to hned, se výživové mýty šíří rychlostí blesku. Orientovat se v džungli protichůdných doporučení je složité a poznat pravdu ještě složitější. Výživa přitom zásadním způsobem ovlivňuje náš život i naši budoucnost. Výživová specialistka Karolína Fourová se proto rozhodla srozumitelně sepsat základní principy stravování. Ve své knize představuje jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučí vás číst správně obaly potraviny, vybírat si ty prospěšné. Přidává i svých 40 oblíbených receptů, ve kterých si získané znalosti rovnou ověříte. 

www.karolinafour.cz