zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mandlová kaše
Autor: Janina Černá / Cukrfree Mandlová kaše

Mandlová kaše

Hodnoceno: 0x
O tom, že vydatná zdravá snídaně by měla být základem každého dne, se dobře ví. Pokud vám chybí inspirace, zkuste tuto výtečnou kaši z nové kuchařky Cukrfree. Lahodná kaše samozřejmě neobsahuje žádný cukr, o sladkost se postará ovoce.
do 10 minut
1 porce

Hledáte další recepty na zdravé snídaně? Najdete je v našem speciálu:

reklama

Suroviny (1 porce)

Postup

  1. V menším hrnci smíchejte mandlovou mouku, lněná semínka, skořici a vodu a na vyšším plameni za stálého míchání zahřívejte.
  2. Jakmile začne směs houstnout, odstavte kaši z plamene a pomalu přidávejte rozkvedlané vejce, které současně vmíchávejte do mandlové kaše. Poté opět na středním plameni zahřívejte a míchejte, dokud kaše nezhoustne. Ostavte z plamene a opět promíchejte.
  3. Na závěr vmíchejte ghí nebo kokosový olej, kokosový krém, ozdobte lesními plody a semínky a podávejte.

Cukrfree kuchařka

Cukrfree kuchařka Foto:

Účelem této kuchařky napsané známou blogerkou není jen inspirace novými a pro některé i netradičními recepty a ingrediencemi. Je to hlavně důkaz toho, že i život bez cukru může být dlouhodobě udržitelný, a to bez jakéhokoli omezování. Je to též důkaz toho, že i život bez cukru může být skutečně sladký. Není to dieta, je to životní styl. Recepty v této knize jsou nízkofruktózové, většina z nich je také nízkosacharidová s větším obsahem tuků a všechny jsou zároveň bezlepkové. Zahrnují kompletní menu – snídaně, snacky, hlavní jídla, přílohy, dezerty…

Autorka Janina Černá se v roce 2015 díky svému blogu Cukrfree.cz stala objevem českého blogerského světa, kdy během pouhých několika měsíců „nasbírala“ tisíce příznivců. I to svědčí o tom, že téma cukru v naší stravě již není lhostejné mnoha lidem.

Vydalo nakladatelství CPress.

reklama